Opolskie. Zbiorowe ognisko koronawirusa na weselu. Gmina wprowadza OGRANICZENIA

2020-07-27 10:52 Michał Górecki
Ze szpitala w Łańcucie uciekł zakażony koronawirusem! Znaleziono go na terenie miasta
Autor: fernandozhiminaicela/pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Ognisko koronawirusa w woj. opolskim. Na weselu w Biedrzychowicach (gmina Głogówek ) wirusem zaraziło się 5 osób. Gmina wprowadza ograniczenia i zmiany w funkcjonowaniu niektórych instytucji.

W gminie Głogówek w miejscowości Biedrzychowice na weselu 5 osób zachorowało na COVID-19. Sanepid już w piątek (24 lipca) ustalał kontakty osób zakażonych i kierował je na kwarantannę. W związku z powracającym ryzykiem burmistrz zamknął drzwi urzędu i kilku innych instytucji.

Koronawirus w Polsce. Dziś 584 nowe przypadki. Wybitny profesor: Przegramy

Żaden z urzędników nie uczestniczył w tych uroczystościach weselnych. Urząd będzie funkcjonował, rzecz w tym, czy będzie otwarty w trybie normalnym, czy praca będzie się opierała na zasadach, które znamy ze szczytowego momentu pandemii

- mówi burmistrz Głogówka Piotr Bujak.

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego od 24.07.2020 do odwołania został zobowiązany do pełnienia dyżuru całodobowego i pełnej gotowości. Co najmniej do środy (29.07.2020) zawieszona została bezpośrednia obsługa klientów w Urzędzie Miejskim w Głogówku. Na ten okres burmistrz zachęca do korzystania ze znajdującej się przed budynkiem ratusza skrzynki podawczej, platformy EPUAP oraz kontaktu telefonicznego. 

W poważnych przypadkach, po kontakcie telefonicznym będzie możliwość bezpośredniego załatwienia sprawy.

Możliwe zagrożenie w przedszkolu

W toku działań sanepidu ustalono też, że możliwe ryzyko kolejnego ogniska jest w przedszkolu publicznym. Do piątku (31.07.2020 r.) zawieszono pracę Przedszkola Publicznego nr 3 w Głogówku. Zaplanowane wcześniej półkolonie zostały przełożone. O nowych terminach poinformowano już rodziców.

INNA w ekskluzywnym występie na ESKA.pl. Ten koncert porwie Was do tańca!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.