Opolszczyzna współpracuje ze Szlachetną Paczką! Włączyły się już dwa oddziały policji

2019-12-10 15:08 MG
Policja z Opolszczyzny
Autor: opolska.policja.gov Policjanci wsparli Szlachetną Paczkę

Kierownictwo opolskiej Policji oraz policjanci i pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu po raz czwarty włączyli się w akcję "Szlachetna Paczka". Nie tylko policjanci z Opola współtworzą Szlachetną Paczkę. Na Opolszczyźnie ten projekt wsparł też oddział Policji z Brzegu.

Szlachetna Paczka jest ogólnopolską akcją na rzecz osób potrzebujących. Brzescy policjanci skompletowali kilka kartonów produktów spożywczych i środków czystości. Najpotrzebniejsze w codziennym życiu produkty przekazali wolontariuszom „Szlachetnej Paczki”, w ubiegły weekend wszystko trafiło do brzeskich rodzin.

Pomocy udzielili już po raz czwarty funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. W ramach Szlachetnej Paczki przygotowali kilkadziesiąt prezentów z darami.

W poprzednich odsłonach akcji pomagali m.in. w powiecie nyskim, głubczyckim i prudnickim. Pomagali starszej kobiecie, ojcu samotnie wychowującemu czwórkę dzieci oraz matce z synem. Tym razem świąteczna pomoc policjantów dotarła do samotnej matki z dwójką dzieci z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.