Po południu miał prawie 3 promile! Odmówili mu wódki, więc wyciągnął nóż

2021-10-26 9:44
Pietna: Po południu miał prawie 3 promile, nie chcieli mu sprzedać wódki, więc wyciągnął nóż
Autor: opolska.policja.gov.pl Pietna: Po południu miał prawie 3 promile, nie chcieli mu sprzedać wódki, więc wyciągnął nóż

W środowe popołudnie zapragnął kupić sobie wódkę. W Pietnie niedaleko Krapkowic (woj. opolskie) wszedł do sklepu spożywczego, ale blisko 3 promile krążące we krwi zaalarmowały pracownicę, która odmówiła sprzedaży. 65-latek wyciągnął nóż i zaczął jej grozić.

O agresywnym mężczyźnie poinformowała opolska policja. W środę (20 października) 65-latek wszedł do jednego ze sklepów spożywczych w Pietnie (pow. krapkowicki). Była 14.00, kiedy poprosił o butelkę wódki. Kobieta za ladą, mając na uwadze zakazaną w Polsce sprzedaż alkoholu osobie nietrzeźwej, odmówiła. Wtedy mężczyzna wyciągnął nóż, którym groził ekspedientce. Na szczęście udało się zaalarmować dyżurnego policji w Krapkowicach.

Zobacz też: Nysa: Nastolatek wyszedł do szkoły i przepadł. Gdzie jest Dawid Lorenc?

Na miejscu pojawił się patrol, a policjanci zatrzymali niedopitego 65-latka. Po badaniu alkomatem urządzenie wyświetliło imponujący wynik ponad 2,5 promila. 

Dowody zebrane w tej sprawie pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutu "zmuszania groźbą do określonego zachowania". Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za takie przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy w Polsce istnieje kultura picia alkoholu?