Pogodowy rollercoaster! IMGW ostrzega Opolskie. Ciśnienie w Opolu nas wykończy!

2021-10-19 15:19
Pogoda na jutro: 3.09.2021. Chłód, porywisty wiatr i deszcz. Gdzie będzie najgorzej? Prognoza IMGW [3.09.2021]
Autor: Pixabay.com Pogoda na 3.09.2021. Chłód, porywisty wiatr i deszcz. Gdzie będzie najgorzej? Prognoza IMGW [3.09.2021]

Pogoda Opole i woj. opolskie, prognoza IMGW. Nagły wzrost temperatury powietrza, spadek ciśnienia atmosferycznego, silny wiatr, a później opady i spadek temperatury. Przed nami istny rollercoaster pogodowy! Cierpisz na meteopatię? Najbliższe dni mogą być bardzo męczące.

Opole: Jaka pogoda? Długoterminowa prognoza pogody. Synoptycy IMGW przygotowali prognozę pogody dla Opola i województwa opolskiego. W trakcie najbliższych kilku dni temperatura wystrzeli w okolice 20 stopni Celsjusza, a barometry wskażą zaskakująco niskie ciśnienie. Słońce, silny wiatr, a później opady deszczu i zimno. Sprawdź prognozę pogody dla Opola i woj. opolskiego.

Zobacz też: Gorące uderzenie! Nadchodzi bomba ciepła. Wskazania termometrów zaszokują wszystkich

Prognoza pogody IMGW: Opole i województwo opolskie [prognoza długoterminowa]

We wtorek opolan przywitało przyjemne słońce i temperatura sięgająca nawet 17 stopni Celsjusza. W nadchodzącą środę (20.10.2021) cała południowo-zachodnia część kraju (w tym Opolszczyzna) utrzyma wysoką temperaturę: w najcieplejszym Wrocławiu to nawet 22 st. Celsjusza, w Opolu nieco mniej. Będzie ciepło, ale wietrzenie: IMGW już wydało ostrzeżenie dla województwa opolskiego. Obowiązuje do czwartkowego poranku, prędkość wiatru osiągnie w porywach do 30 kilometrów na godzinę! Choć perspektywa wysokich temperatur może cieszyć, lawinowo spadnie ciśnienie. Według prognoz, już w środę do nawet 1015 hPa!

Zobacz też: Muflony i wilki pod Opolem! Szok! Coś nam grozi? [WIDEO]

Poradnik Zdrowie: depresja

Czwartek (21.10.2021) upłynie pod znakiem jeszcze potężniejszych wiatrów i jeszcze niższego ciśnienia (nawet 1005 hPa). Atmosferyczny wyż odsunie się nad Azję, a a my znajdziemy się pod wpływem niżu znad Skandynawii. Od zachodu przez całą Polskę mogą przejść deszcze a nawet burze. Od tej pory wróci ochłodzenie.

Od piątku znowu zimno

Piątek (22.10.2021) wciąż wietrzny, pochmurny i deszczowy. W Opolu w ciągu dnia temperatura spadnie do 10-12 stopni Celsjusza. W weekend - jeżeli uda nam się uniknąć deszczu - to raczej nie ma mowy o słonecznym i ciepłym wypoczynku. Temperatura nie powinna przekroczyć 10-11 stopni Celsjusza, a zachmurzenie tak łatwo nie odpuści.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?