Brzeg: Pościg ulicami miasta. Policja szybko zweryfikowała zapędy kierowcy Citroena

i

Autor: policja Brzeg Brzeg: Pościg ulicami miasta. Policja szybko zweryfikowała zapędy kierowcy Citroena

Policyjny pościg ulicami Brzegu! Mamy nagranie. Brutalna konfrontacja na wideo

2022-11-25 9:25

Drogówka z Brzegu (woj. opolskie) szybko zweryfikowała zapędy kierowcy osobowego citroena. 35-letni mieszkaniec powiatu miał być zatrzymany ze względu na niesprawne światła, ale wybrał ucieczkę. Mundurowi publikują nagranie z samochodu, mężczyzna może trafić do więzienia na 5 lat.

Nagranie z policyjnego pościgu rozpoczyna się od ul. Ofiar Katynia w Brzegu. Kierowca citroena - co słychać na nagraniu - kieruje się w stronę ronda, po czym skręca w ul. piwowarską, w stronę centrum. Sceny rozegrały się w kilka dni temu, kiedy policjanci drogówki prowadzili rutynowe kontrole. Wtedy zauważyli zielonego citroena z niesprawnymi światłami mijania. Dali znak do zatrzymania się, ale ten wybrał ucieczkę.

Zobacz też: Wybuchy w holenderskich domkach! Dzielnicowi wbiegli do środka. Mieszkańcy... spali

Po drodze - jak przekazuje brzeska komenda - 35-latek spowodował jedną kolizję z innym samochodem i uszkodził znak drogowy. Po zatrzymaniu wyszło na jaw, że w samochodzie przewoził kilkanaście gramów amfetaminy, a sam mężczyzna miał cofnięte uprawnienia. Do aktu oskarżenia dojdzie jeszcze spowodowanie kolizji i szereg wykroczeń drogowych. Pobrano mu już krew, żeby sprawdzić czy w trakcie pościgu był pod wpływem narkotyków. Docelowo, 35-latkowy grozi kara do 5 lat więzienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat. Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu prokurator zastosowała wobec mężczyzny policyjny dozór.

Dramatyczny pościg policji za uciekającym kierowcą w Brzegu
Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem policyjnego pościgu?
Nasi Partnerzy polecają