Strzelce Opolskie. Ogromna EKSPLOZJA w zakładzie Kronospan! Strażacy walczą z OGNIEM! [AKTUALIZACJA]

2020-10-29 10:30 Michał Górecki
straż pożarna
Autor: Dawid Olszewski

Ogromna eksplozja w zakładzie produkcyjnym w Strzelcach Opolskich. Zastępy strażaków walczą z ogniem. Na miejscu jest już 14 jednostek Państwowej Straży Pożarnej, stale pojawiają się kolejne. Wstępnie ustaliliśmy, że obyło się bez ofiar.

Poranna eksplozja postawiła na nogi Strzelce Opolskie i - do tej pory - 14 jednostek Straży Pożarnej. - Najprawdopodobniej doszło do wybuchu, a teraz mamy do czynienia z pożarem - przekazuje nam bryg. Piotr Zdziechowski, oficer prasowy PSP w Strzelcach Opolskich.

Kronospan jest firmą, która zajmuje się produkcją i dystrybucją paneli drewnopochodnych. Zakład produkcyjny przy ul. 1 Maja 52 w Strzelcach Opolskich stoi w ogniu, płonie głównie jedna hala, w której "zaklejano" i dystrybuowano materiały.

W akcji bierze obecnie udział aż 14 wozów strażackich i wciąż dojeżdżają kolejne. Do tej pory nie potwierdzono ofiar eksplozji, nie ustalono też przyczyny.

[AKTUALIZACJA 10.30]

Firma odniosła się do wydarzeń. Przedstawicielka Marlena Bogdan-Marut informuje, że doszło do pożaru na jednej z linii produkcyjnych. - 29 października po godz. 8.00 na terenie zakładu Kronospan w Strzelcach Opolskich doszło do pożaru na jednej z linii produkcyjnych. Nikomu nic się nie stało. Sytuacja jest opanowana. Akcja gaśnicza jeszcze trwa. Ustalamy przyczyny zdarzenia - przekazuje i potwierdza, że ogień wznieciła eksplozja. Jej dokładne przyczyny ustali policja.

Psy zagryzły mi ojca.