Starostwo Powiatowe Kędzierzyn-Koźle. Urzędnicy pytają o powody szczepień przeciw COVID-19 [WIDEO]

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu/Facebook Starostwo Powiatowe Kędzierzyn-Koźle. Urzędnicy pytają o powody szczepień przeciw COVID-19 [WIDEO]

Urzędnicy pytają o POWÓD szczepień przeciw COVID-19! "Teraz jedziemy na wakacje" [WIDEO]

2021-07-07 11:54

Długotrwały, twardy lockdown za nami, podobnie jak trzy fale epidemii SARS-COV-2. Przed czwartą, która potencjalnie może pojawić się już jesienią przestrzega m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski, dodając, że uchroni nas przed nią jedynie szczepienie. Żeby zachęcić swoich mieszkańców do liczniejszych szczepień, urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu wymyślili ciekawą akcję promocyjną.

Zachęcanie do szczepień nie tylko krajowo. Starostwo z woj. opolskiego rozpoczęło akcję promocyjną

Większość z nas doskonale pamięta makabryczne wydarzenia i atmosferę końcówki 2020 roku. Galopująca pandemia szokowała kolejnymi, masowymi liczbami zakażeń i zgonów, także w województwie opolskim. Kiedy po trzeciej fali nastał względny spokój, a liczba zakażeń znacząco spadła, minister zdrowia Adam Niedzielski ostrzega przed nowym problemem - okazuje się, że coraz więcej osób rezygnuje ze szczepień, a nawet odpuszcza przyjęcie drugiej dawki. Według szefa resortu jest to związane ze spadkiem poczucia zagrożenia.

To jest bardzo mylące odczucie, bo przyjęcie jednej dawki nie chroni, nie zabezpiecza przed zakażeniem. Widzimy to po statystykach osób chorujących

Od 1 lipca w Polsce wystartowała już Loteria Narodowego Programu Szczepień, czyli program, który ma zachęcić wszystkich kwalifikujących się do szczepień do podjęcia takiego kroku. A zachęca się m.in. pieniędzmi. Co można wygrać? Sprawdź TUTAJ: Loteria Narodowego Programu Szczepień - sprawdź, co możesz wygrać!

Czwarta fala koronawirusa w Polsce! Niedzielski podaje datę

Urzędnicy pytają o powód szczepień

Na podobny pomysł aktywizacji zdecydowało się Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. Urzędnicy pytają chętnych o powód ich decyzji. We wtorek pojawił się pierwszy film, na którym Pani Agnieszka tłumaczy, dlaczego zdecydowała się zaszczepić.

Agnieszka szczepienie ma już za sobą! I właśnie wybiera się na wakacje. Złapaliśmy ją pod naszym punktem szczepień - czytamy na stronie starostwa. A tak do szczepienia zachęca mieszkanka powiatu:

Sama przeszłam COVID-19 i wiem, jak to jest zostać uwięzionym w łóżku na długi czas, a przecież każdy z nas chce być zdrowy. Bez tych wszystkich obostrzeń, drogich testów, czy obawy przed kolejną falą. Internet jest pełen zdjęć ze szpitalnych łózek, a ja wolę słońce i Adriatyk, dlatego z całą rodziną zaszczepiłam się w punkcie w Kędzierzynie-Koźlu, co zajęło nam zaledwie 5 minut. A teraz jedziemy na wakacje [...]

Wkrótce mają ukazać się kolejne filmy z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla, którzy zechcą opowiedzieć o swoich motywacjach do wzięcia udziału w programie szczepień.

Opolskie. Ile wykonano szczepień?

Z raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w województwie opolskim najwięcej szczepień wykonano w samym Opolu - prawie 165 tysięcy (z czego ponad 75 tysięcy jest zaszczepionych drugą dawką), a najmniej w powiecie głubczyckim - nieco ponad 36 tysięcy (prawie 17 tysięcy drugą dawką). W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim wykonano w sumie 70970 szczepień, a w pełni zaszczepionych jest 32875 osób - powiat, według raportu GUS z 2017 r. liczy 95 236 mieszkańców.

Zobacz też: PRZERAŻAJĄCE dane! Masowe ZGONY w woj. Opolskim! Ludzie UMIERAJĄ LAWINOWO [ANALIZA]

Sonda
Czy jesteś już po szczepieniu na COVID-19?

W piątek i sobotę w punkcie przy ulicy Stalmacha 20 w Kędzierzynie będzie można bez większych formalności zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Jak poinformowało starostwo, będzie dostępny w piątek w godz. 15.00 – 16.30 oraz w sobotę od godziny 11 do 13.