W Opolu zaroi się od Mikołajów! Marsz przez miasto już w sobotę

2021-12-02 11:18
7. Marsz Mikołajów w centrum Opola. Co się będzie działo w sobotę 4 grudnia?
Autor: <a href='https://pl.freepik.com/zdjecia/boze-narodzenie'>Boże Narodzenie zdjęcie utworzone przez gpointstudio - pl.freepik.com</a> 7. Marsz Mikołajów w centrum Opola. Co się będzie działo w sobotę 4 grudnia?

Marsz Mikołajów w Opolu. Przed nami siódma edycja cyklicznego, mikołajowego przemarszu. W Opolu kwitnie świąteczny klimat, w najbliższą sobotę (4 grudnia) czeka nas oficjalna inauguracja Opolskiego Jarmarku Świątecznego 2021, a wraz z nim Marsz Mikołajów przez centrum miasta. Zobaczcie, co będzie się działo!

7. Marsz Mikołajów w Opolu już w sobotę 4 grudnia

Marsz Mikołajów jest już w Opolu świętem cyklicznym. W najbliższą sobotę (4 grudnia) podczas oficjalnego otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego, odbędzie się jego siódma edycja. Korowód Mikołajów wyruszy o godzinie 16:00 spod Centrum Aktywizacji Społecznej przy ulicy Krakowskiej, kierując się w stronę Placu Wolności na opolski Rynek.

Opolski Jarmark Bożonarodzeniowy 2021. Co będzie się działo?

W trakcie przemarszu odbędzie się m.in.: pokaz tańca z ogniem/światłami LED, wykonany przez Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora. Uczestnicy marszu będą nieśli flagi z podobizną Mikołaja i rozmaite źródła światła (świece, lampiony czy latarki), a członkowie grupy Batala Polska zadbają o oprawę muzyczną, wybijając na bębnach rytm pochodu.

Na scenie ustawionej na opolskim rynku Mikołaj wygłosi swoje orędzie. Poza występami artystycznymi, na uczestników przemarszu czekają konkursy na najpiękniejszy strój Mikołaja, najdłuższą - prawdziwą - brodę, czy najdłuższy warkocz. Dla zwycięzców przewidziano nagrody i upominki.

Corocznie podczas tego wydarzenia zbierane są środki na cel charytatywny. W tym roku zebrane środki finansowe przeznaczone zostaną na wsparcie leczenia małej mieszkanki Opola - Paulinki, cierpiącej na bardzo rzadką genetyczną chorobę nowotworową.

Sonda
Czy lubisz obchodzić Mikołajki?