Wykrwawiał się w zaroślach! Umarł. Koszmar pod Galerią Ozimską w Opolu

2022-01-25 11:48
opole brutalne pobicie, galeria ozimska
Autor: mat.prasowe polijci/Google Earth Opole: Brutalne pobicie pod Galerią Ozimską. Wykrwawiał się w zaroślach

Skatował pod galerią Ozimską i porzucił. Pozwolił, żeby Artur W. wykrwawiał się w zaroślach pod galerią Ozimską, a później sam zaprowadził policję do swojej ofiary. Prokuratura oskarża Radowała K. (30 l.) o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Dokumenty trafiły do sądu.

Korzystając z ciepłego sierpnia 2021 r. pili pod galerią Ozimską w Opolu. Z aktu oskarżenia wynika, że mogło to trwać trzy dni (6-8 sierpnia). W końcu libacja przekształciła się w kłótnie, a ta w bójkę. Radosław K. zaatakował kolegę, uderzył go pięścią w twarz, kopał na ziemi, uderzał łokciami. Artur W. był zmasakrowany: miał złamany nos, w jamie brzusznej doszło do krwotoku, żebra pękły. Radosław porzucił kolegę w pobliskich zaroślach, a chwilę później natknął się na patrol policji i poinformował o wszystkim.... prawie. Zaprowadził ich do swojej ofiary tłumacząc, że natknął się na niego przypadkiem. Artur trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, gdzie 9 sierpnia zmarł. Tego samego dnia Radosława zatrzymano: przeanalizowany materiał dowodowy (nagrania z monitoringu) nie pozostawiły złudzeń, że 30-latek był ostatnią osobą, która miała kontakt z Arturem.

Polecamy: Więcej narkotyków i zabitych, ale mniej włamań. Gorzki raport policji z opolskiego! Tak minął 2021 rok

Prokuratura przedstawiła mu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią, a mężczyzna się przyznał. Opisał bójkę jak wyżej. W trakcie śledztwa powołano biegłych, którzy mieli ocenić poczytalność kata. Żaden ze specjalistów nie dopatrzył się podstaw do jej kwestionowania. Sprawą tragicznej śmierci zajmie się Sąd Okręgowy w Opolu, do tego czasu Radosław będzie przebywał w areszcie. Za tak sformułowany akt oskarżenia grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

Sonda
Czujesz się bezpiecznie w Opolu?