39-latek zginął w Orlenie w Płocku. Nie miał żadnych szans. Czy on i jego kolega mieli odpowiednie uprawnienia?

i

Autor: East News Prokuratura Rejonowa w Płocku wyjaśnia przyczyny wypadku w Orlenie w Płocku, w którym zginął 39-latek

Prokuratura o śmiertelnym zdarzeniu

39-latek zginął w Orlenie w Płocku. Nie miał żadnych szans. Czy on i jego kolega mieli odpowiednie uprawnienia?

2022-10-14 12:54

Prokuratura Rejonowa w Płocku wyjaśnia przyczyny wypadku w Orlenie w Płocku, w którym zginął 39-latek. Mężczyzna i jego kolega, obaj pracowali w jednej z firm z Rzeszowa, naprawiali samochód ciężarowy marki Volvo. W trakcie zdarzenia doszło do uruchomienia mechanizmu zwalniającego blokadę burty pojazdu, która spadła prosto na głowę 39-letniego mężczyzny.

Śmiertelny wypadek w Orlenie. Prokuratura bada, czy 39-latek miał odpowiednie uprawnienia

Czy do śmierci 39-latka w Orlenie w Płocku doszło wskutek przestępstwa? Bada to tamtejsza prokuratura rejonowa, która wszczęła w tej sprawie postępowanie w kierunku art. 155 Kodeksu karnego, tj. nieumyślnego spowodowania śmierci, i art. 220 kk, czyli odpowiedzialności za nieprzestrzeganie bezpieczeństwa i higieny pracy. W środę, 12 października, mężczyzna i drugi pracownik firmy Inżyniera Rzeszów, naprawiali na terenie koncernu samochód ciężarowy marki Volvo. Ich zadaniem była wymiana elementów gumowych siłowników w liczbie dwóch, ale w czasie zdarzenia doszło do uruchomienia mechanizmu zwalniającego blokadę burty pojazdu, która uderzyła prosto w głowę 39-latka, zabijając go na miejscu. Do prokuratury w Płocku dotarły już wstępne wyniki sekcji zwłok.

- Nikomu nie przedstawiono zarzutów, nadal gromadzimy dokumentację, natomiast musimy m.in. sprawdzić, czy obaj mężczyźni mieli odpowiedni uprawnienia i umiejętności, czy mogli sami naprawiać ciężarówkę, czy może powinni byli to robić pod czyimś nadzorem - mówi Marcin Policiewicz, zastępca prokuratora rejonowego w Płocku.

Tu drugi w ostatnim czasie śmiertelny wypadek w Orlenie w Płocku, po tym jak 27 września na terenie koncernu zginęło dwóch mężczyzn.

Sonda
Mieliście kiedyś wypadek w pracy?
Nastolatkowie znęcają się nad jeżem na Skwerze Szarych Szeregów w Pabianicach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany