Najpierw Płock, teraz Przasnysz. ALARM BOMBOWY w SP nr 3! Ten sam sprawca? [ZDJĘCIA]

Przebieg zdarzeń był podobny jak poniedziałkowa ewakuacja Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. Na skrzynkę e-mailową Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu wpłynęła informacja o podłożeniu w placówce ładunku wybuchowego. W związku z tym jej dyrektor zarządził ewakuację ponad 600 uczniów i pracowników. Na miejscu pojawili się policjanci z grupy pirotechniczne, ale niczego nie znaleźli.

W ewakuacji brało udział 17 policjantów i 11 strażaków z PPSP w Przasnyszu. Po opróżnieniu budynku Szkoły Podstawowej nr 3 do akcji wkroczyli funkcjonariusze z grupy pirotechnicznej. Przeszukali oni wszystkie pomieszczenia placówki, ale niczego nie znaleźli. W tym czasie ponad 600 ewakuowanych uczniów i pracowników szkoły oczekiwało w bezpiecznej odległości na zakończenie działań.

Jak informuje rzecznik KPP w Przasnyszu Arkadiusz Błaszczyk, mail z informacją o bombie wpłynął do SP nr 3 w poniedziałek przed godz. 9. Tego samego dnia, ale we wcześniejszych godzinach porannych, podobna wiadomość trafiła na skrzynkę Mazowieckiej Szkoły Publicznej w Płocku. Tam również nie znaleziono żadnych ładunków wybuchowych. Czy mamy do czynienia z tym samym sprawcą?