Dramat pod Płockiem. Chłopiec na rowerze wjechał wprost pod nadjeżdżające auto

i

Autor: Shutterstock Dramat pod Płockiem. Chłopiec na rowerze wjechał wprost pod nadjeżdżające auto

Straszne

Dramat pod Płockiem. 10-latek na rowerze wjechał wprost pod nadjeżdżające auto

2023-05-23 8:31

Koszmar rozegrał się w niedzielny wieczór, 21 maja. Grupa dzieci pod opieką kobiety jechała na rowerach prawą stroną jezdni. Gdy kierująca seatem wymijała młodych cyklistów, 10-latek wyjechał na środek jezdni wprost przed maskę jej auta! Niestety, kobicie nie udało się uniknąć potrącenia chłopca. 10-latek z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

Dramatyczny wypadek pod Płockiem. 10-letni rowerzysta potrącony przez auto

Sytuacja miała miejsce po godz. 20 w Wiciejewie w gminie Bodzanów. Grupa dzieci jechała na rowerach prawą stroną jezdni. Kobieta, która się nimi opiekowała się, zwróciła uwagę młodym cyklistom, aby zjechały na pobocze, gdy zauważyła nadjeżdżające pojazdy. Niestety, nie wszystkie dzieci jej posłuchały.

- Podczas gdy kierująca seatem wyprzedzała rowerzystów, 10-latek nagle wyjechał na środek jezdni. Kierująca próbowała uniknąć zdarzenia. Zjechała na lewą stronę drogi, a następnie do przydrożnego rowu, niestety mimo to doszło do zdarzenia - poinformowała sierż. szt. Monika Jakubowska z płockiej policji.

Chłopiec z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Badanie na zawartość alkoholu przeprowadzone przez policjantów wykazało, że zarówno kierująca, jak i opiekunka dzieci były trzeźwe.

Policja apeluje

Płocka policja zaapelowała do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. - Zachowajmy szczególną ostrożność na drodze, bacznie obserwujmy otoczenie. Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo - poprosiła sierż. szt. Monika Jakubowska.

Sonda
Czy często jeździsz na rowerze?
Źródło: Dramat pod Płockiem. 10-latek na rowerze wjechał wprost pod nadjeżdżające auto
Nasi Partnerzy polecają