Drobin. Wyszedł z domu, by się przejechać. Po 15 minutach zawyły syreny. Jest nieprzytomny do dziś [ZDJĘCIA]

2021-03-24 13:44

Życie rodziny 28-letniego Piotra z Drobina zmieniło się bezpowrotnie. Na początku marca ub.r. mężczyzna wyszedł z domu, by się przejechać. Pracował jako kierowca międzynarodowy, ale jego wielką pasją były motocykle. Po 15 minutach zawyły syreny karetek i wozów strażackich. Na skrzyżowaniu ulicy Cmentarnej i Płońskiej w Drobinie pierwszeństwa Piotrowi nie ustąpiła kierująca volkswagenem i uderzyła w jego motor. 28-latek trafił w stanie ciężkim do szpitala - do tej pory nie odzyskał przytomności.

Drobin. Wyszedł z domu, by się przejechać. Po 15 minutach zawyły syreny

Rodzina Piotra z Drobina do tej pory nie może pogodzić się z tym, co stało się 10 marca ub.r. 27-letni wtedy mężczyzna wyszedł z domu, by przejechać się na swoim motorze. Był kierowcą międzynarodowym, ale to właśnie motocykle były jego wielką pasją. Po 15 minutach mama, tata i brat Piotra usłyszeli tylko wycie syren karetek i wozów strażackich, bo na skrzyżowaniu ul. Cmentarnej i Płońskiej w Drobinie doszło do poważnego wypadku. Kierująca volkswagenem kobieta nie ustąpiła motocykliście pierwszeństwa i uderzyła w pojazd.

- W wyniku wypadku nasz bliski doznał zatrzymania krążenia, doszło do niedotlenienia mózgu, pęknięcia wątroby, pęknięcia nerki, odmy opłucnej prawostronnej, złamania żeber, złamanie nogi, liczne rany. Reasumując, Piotrek doznał obrażeń wielonarządowych oraz bardzo poważnego obrzęku mózgu. Został szybko przewieziony do szpitala – lekarze przeprowadzili wielogodzinną operację, która uratowała mu życie - pisze rodzina mieszkańca Drobina.

Czytaj też: Drobin. Zginął w wypadku na polu. Nowego burmistrza nie wybrano do dziś. Dlaczego?

Piotr z Drobina jest nieprzytomny do dziś

Od tamtej pory 28-latek zwiedził 5 szpitali i jedną klinikę, ale do tej pory nie odzyskał przytomności i przebywa w śpiączce. Brak kontaktu z nim to kwestia neurologiczna, więc rodzina mieszkańca Drobina nie traci nadziei, że Piotr kiedyś się obudzi, choć ciągła niepewność ma destrukcyjny wpływ na jego najbliższych.

- Ta sytuacja jest dla całej naszej rodziny szokująca. Żyliśmy normalnie – jak każdy – kiedy nagle dosłownie z minuty na minutę znaleźliśmy w zupełnie niespotykanym i tragicznym dla nas położeniu. Jak mamy sobie z tym poradzić? - piszą mama, tata i brat mężczyzny.

Czytaj też: Płock. Walczyła o życie kilka dni, ale zmarła! To ofiara wypadku na rondzie Wojska Polskiego

Mieszkaniec Drobina przebywa obecnie w jednej z klinik, która ma podpisaną umowę z NFZ, gdzie pozostanie do lipca br. Jego rodzina już teraz zbiera jednak pieniądze na kolejny turnus rehabilitacyjny, którego koszt oscyluje w granicach ok. 80 tys. zł. Pomóc Piotrowi można, klikając TUTAJ.

Czytaj też: Płock. Zamknął się z żoną i 2-letnim dzieckiem! Strażacy wyważyli drzwi, ale nie zapobiegli nieszczęściu

Czytaj też: Płock. Ciało w stanie rozkładu na ul. Grabówka! Czy w identyfikacji zwłok pomoże ten szczegół?

Czytaj też: Chciał się wydostać, ale zakopywał się coraz głębiej! Tragiczna śmierć w silosie zbożowym pod Płockiem [ZDJĘCIA]

Drobin. Osobówka ZDERZYŁA SIĘ z motocyklem! Jedna osoba w stanie ciężkim! [ZDJĘCIA]

Arkadiusz zginął rozpoczynając sezon motocyklowy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE