Płock. 90. rocznica objawień św. Faustyny Kowalskiej. Papież Franciszek pamięta o Jezusie Miłosiernym

2021-02-22 14:16 Michał Michalak
Płock. 90. rocznica objawień św. Faustyny Kowalskiej. Papież Franciszek pamięta o Jezusie Miłosiernym
Autor: Pimke/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons 22 lutego mija 90 lat, od kiedy w Płocku Jezus Miłosierny objawił się św. Faustynie Kowalskiej (na zdjęciu portret zakonnicy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach)

22 lutego mija dokładnie 90. lat od objawień św. Faustyny Kowalskiej. Jezus Miłosierny ukazał jej się w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku 14 w Płocku w 1931 r. O okrągłej rocznicy nie zapomniał papież Franciszek, który pozdrowił wiernych z Płocka w czasie niedzielnej modlitwy Anioł Pański. Obchody 90. rocznicy objawień św. Faustyny Kowalskiej rozpoczną się dziś o godz. 17.

Płock. 90. rocznica objawień św. Faustyny Kowalskiej

22 lutego mija dokładnie 90. rocznica objawień św. Faustyny Kowalskiej. Jezus Miłosierny ukazał się jej w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku 14 w Płocku w 1931 r. Obchody święta rozpoczną się dziś o godz. 17 w Sanktuarium Bożego Miłosierdziu w Płocku, a uroczystej mszy św. będzie przewodniczył arcybiskup Jan Romeo Pawłowski z Watykanu.

Czytaj też: Płock. Alarm powodziowy na Wiśle. Awaria lodołamacza!

Czytaj też: Płock. Wisła WYLEJE?! Woda powyżej stanów alarmowych. Lodołamacze w akcji [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

W czasie objawienia się Jezusa Miłosiernego św. Faustyna Kowalska miała usłyszeć następujące słowa: "Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały”. Nawiązał do nich biskup płocki Piotr Libera, przypominając jednocześnie o innej sprawie.

- Mając na uwadze troskę o to, aby „Płockie Betlejem Miłosierdzia" było miejscem, gdzie wierni z całego świata będą mogli z ufnością zawierzać się bożemu miłosierdziu i doświadczać wielu łask, zwracam się także z prośbą do wszystkich diecezjan, kapłanów i wiernych świeckich o wielkoduszne wsparcie dzieła rozbudowy diecezjalnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. W nowej świątyni obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku - napisał biskup płocki cytowany przez stronę internetową Kurii Diecezjalnej w Płocku.

Czytaj też: Czytaj też: Pułtusk: Jan Lityński wszedł do Narwi, żeby ratować psa, i ZNIKNĄŁ. Szukają go m.in. policjanci z Płocka

Papież Franciszek pamięta o Jezusie Miłosiernym

O 90. rocznicy objawień św. Faustyny Kowalskiej w Płocku nie zapomniał także papież Franciszek.

- Dzisiaj moją myśl kieruję do sanktuarium w Płocku w Polsce, gdzie przed 90. laty Pan Jezus ukazał się świętej Faustynie Kowalskiej, powierzając jej szczególne orędzie Bożego Miłosierdzia. Za pośrednictwem św. Jana Pawła II orędzie to dotarło do całego świata. Jest ono niczym innym jak ewangelią Jezusa Chrystusa, który umarł i zmartwychwstał i obdarza nas miłosierdziem Ojca. Otwórzmy serce, mówiąc z wiarą: „Jezu ufam Tobie” - powiedział w czasie niedzielnej modlitwy Anioł Pański Ojciec Święty.

Z okazji 90. rocznicy objawień św. Faustyny Kowalskiej papież Franciszek wysłał też biskupowi płockiemu gratulacyjny list.

Czytaj też: Wisła Płock otwiera nową sekcję! Będą następcy Bartosza Kwolka i Pawła Halaby z PlusLigi?

Płock. Alarm powodziowy na Wiśle. Awaria lodołamacza!

Jan Lityński nie żyje. Poszukiwania ciała legendy "Solidarności"