Koronawirus? Też, ale zagraża nam również "wirus niewiary". Mocne słowa księży z Płocka

2021-10-15 13:54
Koronawirus? Też, ale zagraża nam również wirus niewiary. Mocne słowa księży z Płocka
Autor: Przemysław Jahr/domena publiczna/Wikimedia Commons; kisistvan77/cc0/Pixabay.com Ksiądz Krzysztof Cymerman i ks. mgr Dariusz Malczyk z Płocka ostrzegają, że razem z pandemią koronawirusa postępuje też "wirus niewiary"

Ksiądz Krzysztof Cymerman i ks. mgr Dariusz Malczyk z Płocka ostrzegają, że razem z pandemią koronawirusa postępuje też "wirus niewiary", który również rozprzestrzenia się w szybkim tempie. Zdaniem drugiego "okalecza on człowieka" i "powoduje duchową ślepotę". Jak dodaje, "nie można kochać Boga bez miłości Kościoła". Księża z Płocka postanowili działać.

Koronawirus? Też, ale zagraża nam również "wirus niewiary". Mocne słowa księży z Płocka

Ksiądz Krzysztof Cymerman i ks. mgr Dariusz Malczyk z Płocka ostrzegają przed "wirusem niewiary", porównując go z pandemią koronawirusa. Duchowni postanowili zorganizować w związku z tym cykl mszy w intencji osób, które utraciły bądź tracą wiarę. Pierwsza odbyła się pod koniec września, w czasie której drugi z duchownych, na co dzień audytor w Sądzie Biskupim w Płocku, przywołał postać żyjącej w IV wieku św. Moniki. Przez wiele lat modliła się ona o nawrócenie swojego męża poganina i syna Augustyna. Jak czytamy na stronie internetowej Kurii Diecezjalnej w Płocku, "troszczyła się o zbawienie swoich bliskich. Wierzyła w Bożą Opatrzność, w Boże prowadzenie ludzi przez życie". Ks. Malczyk z Płocka powiedział w czasie mszy św., że "wirus niewiary mocno okalecza człowieka i odbiera mu jasne, pełne i właściwe spojrzenie na rzeczywistość. Powoduje duchową ślepotę, która wprowadza w stan duchowej bezdomności". Użył też terminu "bezdomności duchowej", podając, z czym się wiąże.

- Jest to rozczarowanie nowym światem, nową rzeczywistością stworzoną przez człowieka i oderwaną od jego korzeni. Pojawia się tęsknota za domem, za tym co stałe, pojawia się potrzeba bycia częścią większej społeczności (...) nie można kochać Boga bez miłości Kościoła, który jest jego ciałem - powiedział duchowny, którego cytuje strona internetowa Kurii Diecezjalnej w Płocku.

Jak informuje Kuria Diecezjalna w Płocku, kolejna msza św. w intencji osób, które utraciły bądź tracą wiarę, odbędzie się w Kościele Janowym w Płocku 26 października o godz. 20.00. Następne będą sprawowane 27 dnia danego miesiąca lub w bezpośrednim sąsiedztwie tego dnia.

Czytaj też: Płock. Upadł na oczach żony, przyleciał śmigłowiec. Trzy zgony w podobnych okolicznościach!

Czytaj też: Nie żyje ksiądz Krzysztof Brzuska. Przeszedł udar. Biskup płocki będzie przewodniczył mszy pogrzebowej

Czytaj też: Płock. Ten list chwyta za serce. Matka wspomina zmarłego synka w Dzień Dziecka Utraconego

Czytaj też: Cztery osoby utonęły w Jeziorze Lucieńskim pod Gostyninem. W końcu doczekały się pamiątki! "Znak od Boga"

Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?
Rodzice modlili się w kościele, kiedy ich syn zamordował córkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE