Nie żyje ksiądz Krzysztof Brzuska. Przeszedł udar. Biskup płocki będzie przewodniczył mszy pogrzebowej

2021-10-15 10:56
Nie żyje ksiądz Krzysztof Brzuska. Przeszedł udar. Biskup płocki będzie przewodniczył mszy pogrzebowej
Autor: Przemysław Jahr/domena publiczna/Wikimedia Commons Nie żyje ksiądz Krzysztof Brzuska. 63-letni duchowny przeszedł udar, po którym trafił do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Płońsku (na zdj. kościół w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płonsku, gdzie odbędą się uroczystości pogrzebowe)

Nie żyje ksiądz Krzysztof Brzuska. 63-letni duchowny przeszedł udar, po którym trafił do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Płońsku. Wcześniej sprawował posługę m.in. w tamtejszej parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek 18 października, a dzień później zaplanowano mszę św. pogrzebową, również w Płońsku.

Nie żyje ksiądz Krzysztof Brzuska. Przeszedł udar. Biskup płocki będzie przewodniczył mszy pogrzebowej

Nie żyje ks. Krzysztof Brzuska - poinformowała parafia św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. Duchowny zmarł w czwartek 14 października w wieku 63 lat. Jak podaje Płońsk w Sieci, mężczyzna przeszedł wcześniej udar, po którym trafił do ska. 63-letni duchowny przeszedł udar, po którym trafił do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Płońsku. Ksiądz Krzysztof Brzuska sprawował posługę m.in. w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. Był kapłanem przez 38 lat. Jak informuje Kuria Diecezjalna w Płocku, uroczystości pogrzebowe ks. Krzysztofa Brzuski rozpoczną się w poniedziałek 18 października o godz. 19.00 mszą św. żałobną sprawowaną przez księży z dekanatów płońskich w kościele parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. dzień później o godz. 10 zostanie odmówiony różaniec i koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłego duchownego. Godzinę później w tym samym miejscu rozpocznie się msza św. pogrzebowa, której będzie przewodniczył biskup płocki pomocniczy Roman Marcinkowski. Ciało ks. Krzysztofa Brzuski zostanie złożone na cmentarzu parafialnym w Płońsku.

Czytaj też: Płock. Upadł na oczach żony, przyleciał śmigłowiec. Trzy zgony w podobnych okolicznościach!

Czytaj też: Koronawirus? Też, ale zagraża nam również "wirus niewiary". Mocne słowa księży z Płocka

Czytaj też: Płock. Ten list chwyta za serce. Matka wspomina zmarłego synka w Dzień Dziecka Utraconego

Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?
Rodzice modlili się w kościele, kiedy ich syn zamordował córkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE