Koronawirus w Płocku. Szpital wojewódzki cały czas cierpi na braki sprzętu! Dlaczego?

2020-03-26 11:33 Michał Michalak
Koronawirus w Płocku. Szpital wojewódzki cały czas cierpi na braki sprzętu! Dlaczego?
Autor: coyot/cc0/Pixabay.com Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku nie ma gdzie uzupełnić braków sprzętowych ws. z epidemią koronawirusa

Jak informuje dyrektor placówki Stanisław Kwiatkowski, środków ochrony osobistej dla personelu medycznego starczy na tydzień, góra dwa. To i tak to tylko przy założeniu, sytuacja związana z epidemią koronawirusa nie przybędzie na sile. Kwiatkowski przekonuje, że Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu po prostu brakuje miejsce, gdzie mógłby uzupełnić zapasy.

Jak informuje Gazeta Wyborcza Płock, Wojewódzki Szpital Zespolony cały czas cierpi na braki sprzętu ochrony osobistej personelu. W tym tygodniu do placówki trafiło 15 tys. maseczek, ale w związku z tym, że są jednorazowe, szybko się zużywają. Zapasów wystarczy na tydzień, góra dwa, ale to tylko przy założeniu, że sytuacja związana z epidemią koronawirusa w Płocku nie pogorszy się jeszcze bardziej.

- Cały czas szukamy miejsc, gdzie można by uzupełnić zapasy, a z tym jest bardzo trudno - mówi Gazecie Wyborczej Płock dyrektor Kwiatkowski.

Koronawirus: gdzie szukać pomocy? Lista szpitali i oddziałów zakaźnych

SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.