PROKURATURA ZABIERA GŁOS

Libacja alkoholowa zakończona bójką. 22-latek spadł z trzeciego piętra. Zginął na miejscu. Nowe fakty w sprawie

2023-02-02 14:29

Do makabrycznego zdarzenia doszło 24 sierpnia ubiegłego roku na terenie tzw. okrąglaków w Miałkówku. Przypadkowy przechodzień odnalazł tam ciało 22-letniego Dawida S. Ustalenia prokuratury są przerażające! Okazuje się, że pomiędzy 22-latkiem, a podejrzanym, Sebastianem K., który cały czas przebywa w areszcie tymczasowym, doszło do bójki, która zakończyła się upadkiem Dawida z trzeciego piętra.

Miałkówek pod Płockiem. Bójka zakończyła się śmiercią 22-latka

Na terenie byłego ośrodka wypoczynkowego w Miałkówku, tzw. okrąglaków, odnaleziono ciało 22-letniego Dawida S. Policja w sprawie zatrzymała trzech podejrzanych. Wszyscy mężczyźni pochodzą z Płocka.

Ustalenia prokuratury w sprawie są przerażające. Mężczyźni znali się ze sobą. Pojechali wspólnie na teren „okrąglaków”, gdzie pili alkohol i brali narkotyki. W pewnym momencie pomiędzy Dawidem S. i Sebastianem K wywiązała się kłótnia, szarpanina, a w końcu bójka.

Z ustaleń prokuratury wynika, że Sebastian K. zadawał Dawidowi S. ciosy pięścią w twarz, głowę, również kopał go po ciele. W wyniku tego doszło do upadku chłopaka z wysokości trzeciego piętra. Ciało zostało znalezione przez przypadkowego przechodnia – przekazał w rozmowie z „Super Expressem” prok. Damian Zimniak z Prokuratury Rejonowej w Gostyninie.

W poniedziałek, 6 lutego, prokuratura ma przedstawić zarzut Sebastianowi K. Może mu grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności za umyślne spowodowanie śmierci człowieka oraz naruszenie czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia trwającego nie dłużej niż siedem dni.

Dwóch mężczyzn, którzy byli razem z Dawidem S. oraz Sebastianem K. tej nocy na terenie okrąglaków również jest zatrzymana. Mężczyźni usłyszą zarzuty nieudzielenia pomocy człowiekowi, któremu grozi utrata życia albo ciężki uszczerbek na zdrowiu. Oboje mogą spędzić w więzieniu nawet trzy lata, jednak o tym zadecyduje sąd.

Sonda
Byliście kiedyś świadkami bójki?
Nasi Partnerzy polecają