Luzowanie obostrzeń: kiedy otwarcie fryzjerów w Mazowieckiem?

2021-04-21 16:54 Michał Michalak
Luzowanie obostrzeń: kiedy otwarcie fryzjerów w Mazowieckiem?
Autor: Engin_Akyurt/cc0/Pixabay.com Luzowanie obostrzeń: kiedy otwarcie fryzjerów w Mazowieckiem?

Luzowanie obostrzeń: kiedy otwarcie fryzjerów w Mazowieckiem? Na środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zmianach w obowiązujących obostrzeniach koronawirusowych. Ostatecznie zadowoleni mogą być mieszkańcy 11 z 16 polskich województw, dla których czas epidemicznej będzie od poniedziałku 26 kwietnia mniej uciążliwy niż dla pozostałych pięciu.

Luzowanie obostrzeń: kiedy otwarcie fryzjerów w Mazowieckiem?

Luzowanie obostrzeń w województwie mazowieckim rozpocznie się od najbliższego poniedziałku 26 kwietnia, jako że znalazło się ono w gronie 11 regionów, w których Ministerstwo Zdrowia postanowiło zmniejszyć rygor. To dlatego, że Mazowieckie znalazło się w gronie regionów o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń. Dzięki temu od najbliższego poniedziałku dzieci z klas 1-3 na Mazowszu przejdą na nauczanie hybrydowe, a regulacje nałożone wcześniej branże beauty zostają zdjęte.

Luzowanie obostrzeń: kiedy otwarcie fryzjerów w Mazowieckiem?

Luzowanie obostrzeń w województwie mazowieckim to również oddech dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych - w całym województwie będą one działać również od 26 kwietnia. Ministerstwo Zdrowia nie zdecydowało się za to na luzowanie obostrzeń w sferze kultury, sportu i innych branż gospodarki, a Adam Niedzielski dodał, że w najbliższym czasie nie należy się też spodziewać rezygnacji z noszenia maseczek na dworze.

Czytaj też: Płock. 72-latek stracił OGROMNĄ KWOTĘ! Potrącenie dziewczynki, areszt dla syna i prokurator

Czytaj też: Płock. Wykorzystał niepełnosprawnego, a później poszedł do sanktuarium! "Nie wykazał żadnej skruchy"

Czytaj też: Płock. 62-latka w rękach policji! Klientów sklepu odzieżowego zabierała do... schowka za lustrem

Płock. Szczęśliwe kolektury Lotto! Jedna z nich zrobiła z ludzi milionerów

Super Raport 21.04 (Goście: Bogdan Zdrojewski - senator PO, Mirosław Suchoń - Polska 2050), Sedno Sprawy: Krzysztof Sobolewski - PiS
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE