Płock. Oślepił laserem pilota śmigłowca LPR! "Mogło dojść do tragedii o niewyobrażalnej dla nas skali"

2020-10-29 12:37 Michał Michalak
Płock. Idiota oślepił laserem pilota śmigłowca! Mogło dojść do tragedii o niewyobrażalnej dla nas skali
Autor: jarmoluk/cc0/Pixabay.com Nieznan osoba oślepiła pilota śmigłowca LPR, gdy ten lądował w pobliżu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku

Do niewyobrażalnej sytuacji doszło w czasie lądowania śmigłowca LPR w pobliżu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, gdy pilot maszyny został przez nieznaną osobę oślepiony laserem. On i drugi z mężczyzn stracili na dłuższą chwilę orientację, w czasie gdy śmigłowiec wirował w powietrzu. Na pokładzie znajdowały się cztery osoby, w tym pacjent w poważnym stanie.

O sprawie napisał jako pierwszy Petronews. Pilot śmigłowca LPR został oślepiony laserem w czasie lądowanie w pobliżu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Do zdarzenia doszło w środę ok. godz. 17.20, więc na dworze było już de facto ciemno. Pilot i drugi z mężczyzn znajdujących się w kabinie maszyny stracili orientację na kilkanaście, kilkadziesiąt sekund, a śmigłowiec zaczął wirować w różnych kierunkach, o mało nie rozbijając się. Świadkiem dramatycznej sytuacji był Paweł Dąbrowski z kolumny transportu sanitarnego.

- To mogło się skończyć bardzo poważnym wypadkiem lotniczym. Działo się to nad terenem zurbanizowanym, mogło dojść do tragedii o niewyobrażalnej dla nas skali. Prawdopodobnie zginęłaby cała załoga i pacjent, który był w poważnym stanie, łącznie cztery osoby, a do tego wiele osób byłoby poszkodowanych na ziemi - mówi Petronews mężczyzna.

Jak informuje Petronews, pilot śmigłowca LPR oślepiony laserem wykazał się dużym opanowaniem i umiejętnościami, dzięki czemu zapobiegł tragedii.

- Możemy tu mówić o szczęściu, ale przede wszystkim o gigantycznym doświadczeniu zawodowym i profesjonalizmie pilota. Podałem mu wczoraj rękę i ukłoniłem się przed nim, bo uratował wczoraj załogę i śmigłowiec - mówi Petronews Dąbrowski.

Tymczasem mężczyzna szuka na własną rękę osoby, która oślepiła pilota śmigłowca LPR laserem. Dlatego prosi wszystkie osoby, który były świadkami lądowania maszyny w pobliżu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku lub mają na ten temat wiedzę, by zgłaszały się na policję lub do niego za pośrednictwem profilu facebookowego.

Pieścirogi. Jedna osoba nie żyje, dwie ranne! Kompletnie pijana 37-latka rozbiła się o drzewo!

Zginął, jadąc motoambulansem ratować życie