Płock. Profanacja Matki Boskiej i Jezusa Chrystusa. Aktywistki LGBT usłyszały wyrok! [WIDEO]

2021-03-02 11:00 Michał Michalak
Płock. Profanacja Matki Boskiej i Jezusa Chrystusa. Aktywistki LGBT usłyszały wyrok! [WIDEO]
Autor: Robert Drózd/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons Przed Sądem Rejonowym w Płocku zakończył się proces trzech aktywistek LGBT oskarżonych o obrazę uczuć religijnych przez profanację Matki Boskiej Częstochowskiej i Jezusa Chrystusa

Przed Sądem Rejonowym w Płocku zakończył się proces trzech aktywistek LGBT oskarżonych o obrazę uczuć religijnych przez profanację Matki Boskiej Częstochowskiej i Jezusa Chrystusa. W kwietniu 2019 r. Elżbieta P., Anna P. i Joanna G. rozlepiły na terenie Płocka naklejki z ich wizerunkami, na których umieściły tęczowe aureole nawiązujące do symbolu mniejszości seksualnych.

Płock. Profanacja Matki Boskiej i Jezusa Chrystusa. Aktywistki LGBT usłyszały wyrok!

Przed Sądem Rejonowym w Płocku zapadł w wyrok ws. trzech aktywistek LGBT, które były oskarżone o o obrazę uczuć religijnych przez profanację Matki Boskiej Częstochowskiej i Jezusa Chrystusa. Elżbieta P., Anna P. i Joanna G. zostały uniewinnione od zarzutu, choć prokuratura żądała dla nich kary 6 miesięcy ograniczenia wolności, w czasie których miały też wykonywać prace użyteczne społecznie.

- Celem [aktywistek] było wsparcie dla osób LGBT (...) Czy w ocenie sądu był to akt prowokacyjny? Tak. Celem było nagłośnienie problemu (...) Tu powstaje pytanie: czy ta kontrowersyjna forma wypowiedzi nie miała na celu wniesienia do debaty publicznej ważnego problemu? Zdaje się, że ta rozprawa i tak szerokie zainteresowania procesem jest odpowiedzią na to pytanie (...) W katechizmie kościoła katolickiego nie znajduje się zapis wykluczający osoby nieheteronormatywne. Znajduje się tam miłość, wzajemny szacunek i zrozumienie - powiedziała sędzia Sądu Rejonowego w Płocku, cytowana przez Kampanię Przecie Homofobii.

W kwietniu 2019 r. Elżbieta P., Anna P. i Joanna G. rozlepiły na terenie Płocka naklejki z wizerunkami Matki Boskiej Częstochowskiej i Jezusa Chrystusa, na których umieściły tęczowe aureole nawiązujące do symbolu mniejszości seksualnych.

Czytaj też: Płock. 19-latka zginęła pod kołami szynobusa. Zostawiła list pożegnalny

Czytaj też: Płock. Kierowca autobusu w szpitalu, po tym jak uderzył go pasażer! Prosił go, by ściszył muzykę

Czytaj też: Bezrobocie w Płocku wyższe niż w Polsce i w woj. mazowieckim! Pracy nie mają w większości kobiety

Płock. Zakładka cenniejsza niż książka Remigiusza Mroza? Między kartkami było TO! [ZDJĘCIA]

Arabowie usłyszeli prawdę o LGBT w Polsce. Są w szoku. Komentarz Adama Federa [WIDEO].
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE