Płock. Święto Trzech Króli. Czy 6 stycznia przejdzie Orszak Trzech Króli?

2022-01-05 13:37
Płock. Święto Trzech Króli. Czy 6 stycznia przejdzie Orszak Trzech Króli?
Autor: archiwum UM Płocka Płock. Święto Trzech Króli. Czy 6 stycznia przejdzie Orszak Trzech Króli?

Święto Trzech Króli w Płocku. Czy 6 stycznia przejdzie Orszak Trzech Króli? Długo nie było to pewne, bo z powodu pandemii w całej Polsce odwoływanych jest wiele imprez, w tym tych organizowanych na świeżym powietrzu, gdzie obostrzenia dotyczące koronawirusa w Polsce mają mniej rygorystyczny charakter. Wiadomo, że Orszak Trzech Króli pojawi się na ulicach Płocka.

Płock. Święto Trzech Króli. Czy 6 stycznia przejdzie Orszak Trzech Króli?

Święto Trzech Króli w Płocku zapowiada się na udany dzień, bo wiadomo, że tego dnia ulicami miasta przejdzie XI Orszak Trzech Króli. Impreza rozpocznie się o godz. 11 pod budynkiem ratusza miejskiego, gdzie zaplanowano najpierw modlitwę Anioł Pański, którą poprowadzi biskup płocki Piotr Libera. Dopiero po jej zakończeniu rozpocznie się zasadnicza część Orszaku Trzech Króli, który ruszy ze Starego Rynku, by przejść następnie ul. Bielską, północną jezdnią alei Jachowicza, skąd uczestnicy skręcą na teren kościoła pw. św. Stanisława Kostki. O godz 12 w świątyni rozpocznie się msza św., której będzie przewodniczył ks. biskup Piotr Libera, natomiast homilię wygłosi ks. biskup Mirosław Milewski; w koncelebrze weźmie udział także ks. biskup Roman Marcinkowski - informuje Kuria Diecezjalna w Płocku. Jak czytamy na jej stronie internetowej, wydarzeniem, które towarzyszy tegorocznemu Orszakowi Trzech Króli w Płocku jest konkurs na wykonanie rodzinnej szopki bożonarodzeniowej. Jego koordynacją zajmuje się siostra Dominika Dudzik z wydziału katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Płocku.

Czytaj też: Płock. 24-latka zabiła męża. Miała zająć się dzieckiem, ale sąd zmienił decyzję! [AKTUALIZACJA]

Czytaj też: Mazowieckie. Tajemnicze zaginięcie 26-latka! Pojechał do pracy i już nie wrócił

Sonda
Czy bierzesz udział w Orszaku Trzech Króli?
Oto najpiękniejsze szopki w krakowskich kościołach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE