Płock. Zjedli z nim pizzę, później zakopali go żywcem. Sprawcy brutalnego mordu mogą już nie wyjść na wolność!

i

Autor: StockSnap/cc0/Pixabay.com; KMP w Płocku Sąd Okręgowy w Płocku wydał wyrok ws. zabójstwa 20-letniego Rafała C., który został zakopany żywcem w lesie pod Rypinem

Płock. Zjedli z nim pizzę, później zakopali go żywcem. Sprawcy brutalnego mordu mogą już nie wyjść na wolność!

2022-05-05 13:23

Sąd Okręgowy w Płocku wydał wyrok ws. zabójstwa 20-letniego Rafała C. Do zbrodni, która miała wyjątkowo brutalny przebieg, doszło pod koniec stycznia 2020 r. Łukasz R., Kamil W. i Konrad M. porwali wtedy swojego znajomego, zwabiając go w odosobnione miejsce na osiedlu Borowiczki, gdzie razem, jak gdyby nigdy nic zjedli pizzę. Kilka godzin później 20-latek został zakopany żywcem.

Płock. Zjedli z nim pizzę, później zakopali go żywcem. Sprawcy brutalnego mordu mogą już nie wyjść na wolność!

Zapadł wyrok ws. zabójstwa 20-letniego Rafała C., który zginął pod koniec stycznia 2020 r. - informuje Gazeta Wyborcza Płock. Oskarżeni o zbrodnię byli mieszkańcy Płocka: Łukasz R., Kamil W. i Konrad M., którzy porwali, a następnie wywieźli ofiarę do lasu pod Rypinem w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie zakopali ją żywcem. W dniu tragedii mężczyźni zwabili 20-latka, który był ich znajomym, na osiedle Borowiczki - Rafał C. przywiózł im pizzę z lokalu, w którym pracował, po czym cała czwórka ją razem zjadła. Następnie oskarżeni pobili swojego znajomego i wrzucili do bagażnika, krępując mu ręce i nogi. Na jego ciele ujawniono później 6 ran kłutych szyi, ranę kłutą pleców i 4 rany cięte szyi, a denat miał być ponadto podduszany linką. Do wykopanego wcześniej dołu został wrzucony bez ubrania - sprawcy zaczęli go zakopywać, gdy już stracił przytomność. 20-latek, który zginął dusząc się ziemią, został jeszcze posypany wapnem i denaturatem. Mężczyźni przyznali się wcześniej tylko do porwania znajomego, ale sąd w Płocku nie miał wątpliwości o ich winie również w związku z zabójstwem i skazał wszystkich na dożywotnie pozbawienie wolności. Siostra ofiary, jako oskarżycielka posiłkowa, żądała jeszcze surowszej kary.

Dalsza część tekstu POD GALERIĄ dotyczącą tego wstrząsającego morderstwa:

- Oskarżycielka posiłkowa żądała od sądu bezwzględnego dożywocia. W polskim Kodeksie karnym nie ma bezwzględnego dożywocia. Sąd nie ma możliwości zastrzec, że nigdy dana osoba nigdy nie opuści zakładu karnego. Kara, którą wymierza sąd, nie jest zemstą. Jest karą, która ma pozwolić oskarżonym zrozumieć, że ich zachowanie było do gruntu złe, okrutne, najokrutniejsze z możliwych. A ta kara może zakończyć się w pewnym momencie, o ile oskarżeni będą chcieli, poddadzą się resocjalizacji - powiedziała sędzia Justyna Wawrzyńczak, którą cytuje Gazeta Wyborcza Płock.

Czytaj też: Płock. Zabójstwo trojga dzieci. Domniemany morderca przerwał milczenie w czasie wizji lokalnej!

Jak informuje Gazeta Wyborcza Płock, mordercy 20-latka zostali również pozbawieni praw publicznych na okres 10 lat i muszą wypłacić zadośćuczynienie bliskim ofiary: 60 tys. zł siostrze Rafała C, a 200 tys. zł jego matce, która również była oskarżycielką posiłkową.

Wyrok sądu w Płocku nie jest prawomocny. Areszt dla Łukasza R., Kamila W. i Konrada M. został przedłużony do końca grudnia br.

Czytaj też: 15-letni Kuba wyłowiony z Narwi. Przyczyną zgonu nie było utonięcie! [NOWE FAKTY]

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Oświadczenie Beaty Kozidrak w sądzie - 4 maja 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE