Płońsk. Zakopał noworodka z łożyskiem. Czy dziecko jeszcze żyło?

i

Autor: RobVanDerMeijden/cc0/Pixabay.com Prokuratura Rejonowa w Płońsku sprawdza, czy noworodek zakopany z łożyskiem na tamtejszym cmentarzu jeszcze żył. Ciało dziecka było zawinięte w torebki i wrzucone dodatkowo do worka na śmieci (zdj. ilustracyjne)

Makabra na cmentarzu. Grabarz wykopał ciało noworodka w worku

2021-10-12 23:15

Prokuratura Rejonowa w Płońsku sprawdza, czy noworodek zakopany z łożyskiem na tamtejszym cmentarzu jeszcze żył. Ciało dziecka było zawinięte w torebki i wrzucone dodatkowo do worka na śmieci. Do makabrycznego odkrycia doszło przez przypadek, gdy odwiedzająca jeden z grobów osoba zauważyła na mogile obok świeżą, rozkopaną ziemię. Ujawniono w niej noworodka.

Płońsk. Zakopał noworodka z łożyskiem. Czy dziecko jeszcze żyło?

Jak informuje Płońsk w Sieci, noworodek zakopany z łożyskiem na cmentarzu w Płońsku mógł jeszcze żyć. Makabryczna prawda wyszła na jaw w czerwcu br. Osoba, która przyszła na nekropolię odwiedzić grób, zobaczyła przypadkiem, że na sąsiedniej mogile widać świeżą, rozkopaną ziemię. O wszystkim powiadomiła pracującego tam grabarza, który zaczął kopać, ujawniając ciało noworodka z łożyskiem, które było zawinięte w torebki foliowe i umieszczone w worku na śmieci. Prowadząca śledztwo w tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Płońsku czeka jeszcze na protokół z sekcji zwłok dziecka z Zakładu Medycyny Sądowej, by dowiedzieć się, czy w momencie zakopania jeszcze żyło. Jeśli tak, śledczy mają obowiązek nadać mu imię i nazwisko i pochować je. Gotowość zorganizowania pogrzebu noworodka z Płońska zgłosił już ksiądz proboszcz z parafii pw. św. Ojca Pio. Wniosek w tej sprawie jest już przygotowany, a sąd czeka tylko na rozstrzygającą informację. To nie wszystko, bo prokuratorzy próbują rozwikłać, kto stoi za zakopaniem noworodka.

- Jeśli chodzi o matkę dziecka, to przyznaję, że jest niezmiernie trudno znaleźć taką osobę. Śledztwo trwa - mówi Płońskowi w Sieci Ewa Ambroziak, Prokurator Rejonowy w Płońsku.

Czytaj też: Sierpc. Dwie matki zgłosiły, że porwał ich dzieci! Gdzie są 6-latek i 9-latka?

Czytaj też: Płońsk. Małe dzieci zjadły to, co znalazły, bo ich matka była pijana! Ojciec wrócił z pracy - też pijany

Czytaj też: Sochaczew. Wyjmował z grobów kobiety i gwałcił ich zwłoki. W ujęciu nekrofila pomógł Zbigniew Lew-Starowicz

Koniec procesu 17-letniego mordercy.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE