Przasnysz. Jak spędził ostatnie dni przed odsiadką? Poszedł do kościoła i zrobił TO!

2020-10-30 10:23 Michał Michalak
Przasnysz. Okradł kościół św. Wojciecha! Policja namierzyła go w... więzieniu!
Autor: KPP w Przasnyszu Złodziej, który okradł kościół Wniebowzięcia NMP w Przasnyszu, został namierzony przez policję w więzieniu

Policja w Przasnyszu ustaliła tożsamość mężczyzny, który pod koniec września zjawił się w tamtejszym kościele Wniebowzięcia NMP. W budynku była zamontowana kamera, która nagrała, jak 31-latek ukradł ze skarbonki znajdującej się przy wejściu do świątyni 500 złotych. Dzięki temu udało się namierzyć złodzieja, który przebywał w... więzieniu.

Mężczyzna, który pod koniec września okradł kościół Wniebowzięcia NMP w Przasnyszu, został namierzony przez tamtejszą policję w więzieniu. Okazało się, że 31-latek miał rozpocząć na początku października odsiadywanie kary za inne przestępstwa podobnego rodzaju, ale zanim zjawił się w zakładzie karnym, postanowił dokonać jeszcze jednej kradzieży. Z kościelnej skarbonki znajdującej się przy wejściu do świątyni zabrał 500 zł, co jednak nagrała znajdująca się w budynku kamera. Dzięki temu udało się ustalić jego tożsamość.

Mieszkańcowi powiatu ostrołęckiego, który okradł kościół Wniebowzięcia NMP w Przasnyszu, postawiono zarzut usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem i kradzieży z włamaniem, co z uwagi na jego pobyt w więzieniu było możliwe dopiero 27 października. Nie licząc kary, którą odsiaduje, grozi mu za to od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Kozolin. ZMASAKROWANE auto! Dwie osoby NIE ŻYJĄ! Ciężko ranny 18-latek w Płocku! [ZDJĘCIA]

Damski bokser w rękach policji