Ciechanów. Poseł KO miał użyć przemocy wobec dziennikarza! Jest wniosek o uchylenie immunitetu!

2020-10-30 7:41 Michał Michalak
Ciechanów. Poseł KO miał użyć przemocy wobec dziennikarza! Jest wniosek o uchylenie immunitetu!
Autor: Jolanta Dyr/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons Poseł KO Sławomir Nitras miał użyć przemocy fizycznej wobec jednego z dziennikarzy w czasie wiecu wyborczego w Ciechanowie

Prokurator Generalny, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie, złożył wniosek o uchylenie immunitetu posła KO Sławomira Nitrasa. Jak informuje Prokuratura Krajowa, w lipcu br. w Ciechanowie parlamentarzysta miał użyć przemocy fizycznej wobec jednego z dziennikarzy, gdy ten chciał zadać pytanie kandydatowi na prezydenta RP Rafałowi Trzaskowskiemu.

Poseł KO Sławomir Nitras miał użyć przemocy wobec jednego z dziennikarzy w czasie wiecu wyborczego w Ciechanowie w lipcu br. Stało się to, gdy ten drugi chciał zadać pytanie kandydatowi na prezydenta RP Rafałowi Trzaskowskiemu. Jak informuje Prokuratura Krajowa, poseł KO "siłą przepychał dziennikarza w inną stronę, odciągał go ręką i kierował pod jego adresem agresywne zaczepki słowne. W ten sposób skutecznie uniemożliwił dziennikarzowi wykonanie obowiązków służbowych".

W związku z domniemanym użyciem przemocy fizycznej wobec dziennikarza w Ciechanowie i dwoma innymi zarzutami Prokurator Generalny, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie, wystąpił z wnioskiem o uchylenie immunitetu posła KO. Jak informuje Prokuratura Krajowa, Nitras miał ponadto kopnąć w udo posłankę Iwonę Arent i znieważyć ją wulgarnym słowem, gdy ta zapowiedziała, że zgłosi to do Komisji Etyki Poselskiej. Do zdarzenia doszło w październiku 2018 r.

Co więcej, poseł KO miał naruszyć nietykalność cielesną posła Sebastiana Kalety, popychając i siłą przytrzymując, uniemożliwiając mu wejście na teren oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie. Podobnie jak w przypadku domniemanego użycia przemocy fizycznej wobec dziennikarza w Ciechanowie, do tej sytuacji również doszło w lipcu br. Jak informuje Prokuratura Krajowa, uchylenie immunitetu posłowi KO umożliwi śledczym postawienie mu zarzutów o charakterze chuligańskim.

Kozolin. ZMASAKROWANE auto! Dwie osoby NIE ŻYJĄ! Ciężko ranny 18-latek w Płocku! [ZDJĘCIA]

Konferencja premiera na Stadionie Narodowym