Strajk Kobiet w Płocku. Zniszczyli XVI-wieczną bazylikę, ale przyszli i przeprosili! Co z napisem?

2020-10-29 13:29 Michał Michalak
Strajk Kobiet w Płocku. Zniszczyli XVI-wieczny zabytek, ale przyszli i przeprosili! Co z napisem?
Autor: Mens/CC BY-SA 3.0 pl./Wikimedia Commons Młodzież z Płocka, która zniszczyła w czasie Strajku Kobiet XVI wieczny zabytek, bazylikę katedralną, przeprosiła za swoje zachowanie i zadeklarowała usunięcie napisu

Grupa młodych mieszkańców Płocka, która zniszczyła XVI-wieczną bazylikę katedralną, zgłosiła się do proboszcza parafii katedralnej w Płocku ks. Stefana Cegłowskiego i przeprosiła za swoje zachowanie. Młodzież zadeklarowała też usunięcie napisu "Piekło kobiet" z murów świątyni, który powstał w czasie Strajku Kobiet w Płocku, lub wynagrodzenia tej sytuacji w jakiś inny sposób.

Jak poinformowało Radio dla Ciebie, młodzi mieszkańcy Płocka przeprosili za to, że w czasie Strajku Kobiet zniszczyli XVI-wieczną bazylikę katedralną. We wtorek rano grupa młodzieży spotkała się z proboszczem parafii katedralnej w Płocku ks. Stefanem Cegłowskim i zadeklarowała jednocześnie usunięcie napisu lub wynagrodzenie szkody. W czasie Strajku Kobiet w Płocku na jednej ze ścian świątyni namalowała czerwoną farbą napis "Piekło kobiet".

Jak informuje Radio dla Ciebie, z związku z tym, że młodzi mieszkańcy Płocka, którzy zniszczyli XVI-wieczną bazylikę katedralną, proboszcz Cegłowski wycofał zawiadomienie w tej sprawie, jakie złożył w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku. Usunięciem napisu, który powstał w czasie Strajku Kobiet w Płocku, zajmie się jednak konserwator zabytków.

Płock. Wszystkich Świętych 2020 komunikacja miejska. Sprawdź, jak dojechać na cmentarze [ROZKŁADY]

Czarny Spacer w Katowicach
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE