W całej Polsce zawyły syreny, ale nie w Płocku! Dlaczego? Godzina "W" 2020

2020-08-04 10:34 Michał Michalak
W całej Polsce zawyły syreny, ale nie w Płocku! Dlaczego? Godzina W 2020
Autor: Urząd Miasta Płocka W godzinę "W" 2020 w Płocku nie zabrzmiały syreny alarmowe - dlaczego?

W sobotę 1 sierpnia o godz. 17, w Godzinę "W" 2020, w całej Polsce zawyły syreny alarmowe, ale nie w Płocku. Ratusz miejski informuje, że w skład Systemu Powiadamiania i Alarmowania Mieszkańców w Płocku wchodzą w sumie 42 syreny. Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego przeprowadziło test urządzeń przed godziną "W" 2020 i wszystko działało. Dlaczego ich nie usłyszeliśmy?

W całej Polsce zawyły syreny, ale nie w Płocku! Dlaczego? Godzina "W" 2020

Jak informuje Portal Płock, na terenie miasta znajdują się 42 syreny alarmowe, które wchodzą w skład Systemu Powiadamiania i Alarmowania Mieszkańców. Zawiaduje nim Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego, który przetestował urządzenia przed Godziną "W" 2020 - działały normalnie i nie było podejrzenia awarii. Dlatego Urząd Miasta Płocka uważa, że problem może leżeć po stronie urzędników z Warszawy.

- (...) urządzenia te miały zostać włączone przez służby wojewody w Warszawie. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie nie wyraziło zgody na włączenie syren ze stanowiska w Płocku. Wniosek w tej sprawie został złożony przez dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Urzędu Miasta Płocka 31 lipca 2020 r. w związku z koniecznością synchronizacji czasowej urządzeń alarmowych w systemie zintegrowanym i niezintegrowanych, które są zlokalizowane na obiektach przemysłowych w Płocku (te ostatnie było słychać - przyp.red) - mówi Portalowi Płock Konrad Kozłowski z Urzędu Miasta Płocka.

Do Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie wpłynęło już zapytanie z Płocka z prośbą o wyjaśnienie, dlaczego syreny nie zawyły z okazji Godziny "W" 2020.

Rocznica Powstania Warszawskiego. Wrocławianie upamiętnili powstańców

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.