Wjeżdżały do Płocka przez 25 lat i zawsze tam był. Co się stało z "hollywoodzkim" symbolem miasta? [ZDJĘCIA]

2021-04-29 11:23 Michał Michalak
Wjeżdżały do Płocka przez 25 lat i zawsze tam był. Co się stało z hollywoodzkim symbolem miasta? [ZDJĘCIA]
Autor: Urząd Miasta Płocka Wszystkie osoby, które przez ostatnie 25 lat wjeżdżały do Płocka przez Most Piłsudskiego, mogły podziwiać panoramę miasta, w której skład wchodziła również wielka konstrukcja o treści "Zoo" razem z podobnej wielkości tamarynką zdobiąca teren ogrodu zoologicznego. Po wielu latach została zdemontowana na czas renowacji, choć sympatycznej małpki z Płocka już nie zobaczymy

Wszystkie osoby, które przez ostatnie 25 lat wjeżdżały do Płocka przez Most Piłsudskiego, mogły podziwiać panoramę miasta, w której skład wchodziła również wielka konstrukcja o treści "Zoo" razem z podobnej wielkości tamarynką zdobiąca teren ogrodu zoologicznego. Po wielu latach została zdemontowana na czas renowacji, choć sympatycznej małpki z Płocka już nie zobaczymy.

Wjeżdżały do Płocka przez 25 lat i zawsze tam był. Co się stało z "hollywoodzkim" symbolem miasta?

Literki "Zoo" ze spacerującą po nich tamarynką cieszyły oko wjeżdżających do Płocka przez Most Piłsudskiego przez okrągłe 25 lat. Znajdująca się na terenie ogrodu zoologicznego konstrukcja była jednym z symboli panoramy miasta, ale placówka podjęła decyzję, że trzeba ją poddać renowacji.

- (...) Właśnie zniknął napis "Zoo", który przez ponad 20 lat w hollywoodzkim stylu witał wszystkich gości wjeżdżających do Płocka starym mostem. Po kilkudziesięciu latach wymagał już renowacji. Spokojnie! Wkrótce wróci na swoje miejsce. Przejdzie poważny lifting i w odświeżonej formie będzie świecił jeszcze jaśniej - informuje Zoo Płock.

Czytaj też: Płock. Nie żyje dwóch mężczyzn! Trzeciego zabrał śmigłowiec LPR

Tamarynka nie wróci, ale Zoo Płock zamontuje inne zwierzę

Jak dodaje placówka, w nowej konstrukcji zabraknie już miejsca dla sympatycznej małpki z Płocka, którą zastąpi jednak inne zwierzę.

- Niestety nie udało się uratować tamarynki, która do tej pory „biegała” po napisie. Tak się składa, że małe małpki żyją w naturze właśnie ok. 20 lat, więc jej żywot dobiegł końca i można powiedzieć, że odeszła ze starości. Jej miejsce zajmie więc inne zwierzę, które będzie symbolem Zoo. Macie już swoje typy kto może nim być? - czytamy na profilu facebookowym Zoo Płock.

Na czas renowacji w miejscu starej konstrukcji zawisł baner przypominający o 70-leciu Zoo Płock - okrągły jubileusz placówka będzie obchodzić w najbliższą sobotę 1 maja.

Czytaj też: Śmierć małej Hani w Przęsławicach. Cichy bohater w cieniu tragedii...

Czytaj też: Kury z ptasią grypą w powiecie płockim i sierpeckim? Rolnik nie szukał żony, tylko sprzedał ptaki

Czytaj też: Płock. Był przywiązany sznurem do drzewa i się nie ruszał! "Guz wielkości kokosa, z którego wyciekała krew" [ZDJĘCIA]

Wjeżdżały do Płocka przez 25 lat i zawsze tam był. Co się stało z "hollywoodzkim" symbolem miasta? [ZDJĘCIA]

Mały kangur opuścił torbę matki
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE