Kury z ptasią grypą w powiecie płockim i sierpeckim? Rolnik nie szukał żony, tylko sprzedał ptaki

2021-04-28 11:21 Michał Michalak
Kury z ptasią grypą w powiecie płockim i sierpeckim? Rolnik nie szukał żony, tylko sprzedał ptaki
Autor: pcdazero/cc0/Pixabay.com Rolnik wywiózł z zagrożonego ptasią grypą obszaru kilkaset kur, które sprzedał na terenie powiatów płockiego i sierpeckiego

Mimo że w powiecie żuromińskim i mławskim wykryto wiele ognisk ptasiej grupy, jeden z tamtejszych rolników nie miał zamiaru się tym przejmować. Mężczyzna wywiózł z zagrożonego epidemią obszaru kilkaset kur, które sprzedał na terenie powiatów płockiego i sierpeckiego. Chodzi o mieszkańca powiatu żuromińskiego, dlatego Powiatowy Lekarz Weterynarii w Żurominie zgłosił sprawę na policję. Co udało się do tej pory ustalić?

Kury z ptasią grypą w powiecie płockim i sierpeckim? Rolnik nie szukał żony, tylko sprzedał ptaki

Jak informuje ciechpress.pl, rolnik z powiatu żuromińskiego sprzedał kilkaset kur, które mogą być zakażone ptasią grypą, odbiorcom z powiatu płockiego i sierpeckiego. Mężczyzna wywiózł ptaki nocą, ale jego gospodarstwo znajduje się na terenie objętym obszarem zagrożonym, co oznacza, że drobiu nie wolno tam pod żadnym pozorem transportować.

Czytaj też: Lipowiec Kościelny. Chcieli tam chować ciała, ale mieszkańcy zablokowali drogę! Nowa lokalizacja pod Toruniem?

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Żurominie zgłosił sprawę na policję, ale o wszystkim poinformował go Powiatowy Lekarz Weterynarii w Płocku. Mundurowym udało się już namierzyć miejsca, gdzie dokładnie trafiły kury – w tej sytuacji pozostaje mieć jeszcze nadzieję, że żaden z ptaków nie jest zakażony ptasią grypą. Na terenie powiatów żuromińskiego i mławskiego wykryto już kilkadziesiąt ognisk choroby, dlatego zagazowano tam już kilka milionów ptaków, a przeznaczone do zabicia jest kolejne kilka, a może więcej milionów sztuk.

Czytaj też: Nie żyje dziennikarka z Ciechanowa. Mieszkańcy wspominają „Inkę”

Czytaj też: Śmierć na budowie drogi pod Pułtuskiem! Nie było dostępnej karetki…

Czytaj też: Goworowo. Muszą przerwać mecz w czasie każdego pogrzebu. "Zawodnicy starają się unikać przekleństw"

Nie żyją dwie osoby! Ich renault ROZTRZASKAŁO się o drzewo na DK 62 pod Wyszkowem [ZDJĘCIA]

Nietypowy protest
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE