Goworowo. Muszą przerwać mecz w czasie każdego pogrzebu. Zawodnicy starają się unikać przekleństw

Autor: Annabel_P/cc0/Pixabay.com Piłkarze Orza Goworowo przerywają swoje mecze za każdym razem, gdy na tamtejszym cmentarzu odbywa się pogrzeb. W czasie pochówku zawodnicy powstrzymują się też od używania przekleństw

Goworowo. Muszą przerwać mecz w czasie każdego pogrzebu. "Zawodnicy starają się unikać przekleństw"

2021-04-27 8:55

Piłkarze Orza Goworowo przerywają swoje mecze za każdym razem, gdy na tamtejszym cmentarzu odbywa się pogrzeb. Dlaczego? Występujący w ostrołęckiej klasie B zawodnicy korzystają z boiska znajdującego się na terenie parafii, którego użyczył im ksiądz. Gdy wiedzą, że w dniu rozgrywania spotkania odbędzie się też pochówek, zgłaszają to wcześniej sędziemu, prosząc o zgodę na przerwanie zawodów. To nie wszystko.

Jak informuje "Przegląd Sportowy", piłkarze Orza Goworowo muszą przerywać mecz za każdym razem, gdy na znajdującym się w pobliżu cmentarzu zaplanowano pogrzeb. To dlatego, że zawodnicy występującego w ostrołęckiej klasie B klubu korzystają z boiska znajdującego się na terenie tamtejszej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, którego użycza im ksiądz. Gdy termin meczu pokrywa się z terminem pochówku, powiadamiają o wszystkim sędziów. W praktyce wygląda to tak, że piłkarze Orza Goworowo przerywają spotkanie, gdy w pobliżu boiska pojawiają się żałobnicy, a wznawiają je, gdy wchodzą oni na teren nekropolii.

- (...) Wznawiamy grę, bo nie możemy sobie pozwolić na półgodzinną przerwę. Wiadomo, że w takiej sytuacji zawodnicy starają się unikać przekleństw - mówi "Przeglądowi Sportowemu" Bartosz Dziełak, prezes Orza Goworowo.

Jak informuje 90minut.pl, w ostatniej, 12. kolejce ostrołęckiej klasy B Orz Goworowo przegrał na wyjeździe z liderem tabeli ULKS Ołdaki 1:2. Po 9 meczach klub zajmuje 4. miejsce z dorobkiem 16 punktów i bilansem bramek 25:19. Zawodnicy Orza Goworowo tracą do ULKS-u 6 "oczek".

Nie żyją dwie osoby! Ich renault ROZTRZASKAŁO się o drzewo na DK 62 pod Wyszkowem [ZDJĘCIA]