Wyszków. Dzieci 30-latki w mieszkaniu z martwym mężczyzną. Prokuratura: Brali dopalacze

2021-01-13 15:44 Michał Michalak
Wyszków. Dzieci 30-latki w mieszkaniu z martwym mężczyzną. Prokuratura: Brali dopalacze
Autor: jwvein/cc0/Pixabay.com Prokuratura w Wyszkowie zakończyła śledztwo ws. zdarzenia z maja ub.r. Po zażyciu dopalaczy zmarł 29-letni mężczyzna, a dwie inne osoby straciły przytomność. W mieszkaniu, gdzie ujawniono ciało denata, była też dwójka dzieci 30-letniej kobiety

Troje mieszkańców Wyszkowa zażyło w mieszkaniu 30-latki dopalacze, co przyniosło tragiczne konsekwencje. Policjanci najpierw otrzymali zgłoszenie o leżącym na klatce bloku nieprzytomnym 34-latku, a później trafili do feralnego lokum, gdzie zastali nieprzytomną kobietę i jej martwego partnera z dwójką dzieci 30-latki. Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie zakończyła śledztwo w tej sprawie.

Wyszków. Dzieci 30-latki w mieszkaniu z martwym mężczyzną. Prokuratura: Brali dopalacze

Dwie nieprzytomne osoby, martwy 29-latek, dwa psy, w tym jeden w stanie agonalnym, i dwójka małych dzieci (dwie kilkuletnie dziewczynki) - taki widok ukazał się policjantom z Wyszkowa 12 maja ub.r., którzy dostali wezwanie do jednego z bloków na terenie miasta. Śledztwo w tej sprawie wszczęła tamtejsza prokuratura, chcąc wyjaśnić, co się dokładnie wydarzyło i czy nie doszło do przestępstwa. Okazało się, że 30-latka oraz 29- i 34-latek, a nawet jedno ze zwierząt, zażywali dopalacze.

- Śledztwo ws. narażenia 29-latka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub nieumyślne spowodowanie śmierci zostało umorzone z powodu braku znamion czynu zabronionego - informuje Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie.

Czytaj też: Płock. Aktywistki LGBT przed sądem za profanację wizerunku Matki Bożej. Kaja Godek na rozprawie [ZDJĘCIA]

W ten sam sposób zakończyło się postępowanie ws. narażenia 34-latka i 30-latki na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i ws. posiadania nielegalnego dopalacza, który wykryto w organizmach znalezionych na miejscu osób i psa. Jako bezpośrednią przyczynę śmierci 29-latka biegli wskazali ostrą niewydolność krążeniowo-oddechową, do której przyczyniło się spożycie dopalacza i alkoholu.

Czytaj też: Kalinowo. Mięso z chorych krów na polskich stołach. Żywe zwierzęta ciągnięte po ziemi. Czy to koniec procederu?

Dzieci 30-latki z Wyszkowa trafiły po zdarzeniu do pogotowia opiekuńczego, ale nie wiadomo, jaki jest ich obecny los. Zarówno kobieta, jak i 34-letni mężczyzna, który został znaleziony nie w samym mieszkaniu, a na klatce schodowej bloku, nie potrafili powiedzieć, jak weszli w posiadanie dopalacza, zasłaniając się m.in. niepamięcią.

Czytaj też: Ciechanów. Chciał okraść policjanta! Syn funkcjonariusza ruszył w pościg

Ostrołęka. 28-latka w ciąży przeszła operację serca. Lekarze WUM zrobili to po raz pierwszy! [ZDJĘCIA]

Dziecko wypadło z okna trzeciego piętra kamienicy

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!