Mazowsze. Zaproponował dziennikarzom 2 mln euro! Wszystko zgłosili!

2020-08-14 18:04 Michał Michalak
Mazowsze. Zaproponował dziennikarzom 2 mln euro! Wszystko zgłosili
Autor: ArturLuczka/CC0/Pixabay.com Internetowy oszust zaproponował dziennikarzom z Mazowsza 2 mln euro

Potentat biznesowy, inwestor i filantrop, a do tego prezes firmy Wipro Limited Azim Hashim Premji zaproponował 2 mln euro dziennikarzom redakcji portalu InfoPrzasnysz z Mazowsza. Pieniądze miały być darowizną i pochodzić z osobistego majątku mężczyzny, który namawiał jednocześnie redaktorów do przyłączenia się do jego organizacji, ale oni postanowili wszystko zgłosić.

Jak informuje redakcja portalu InfoPrasnysz, mężczyzna, który oferował dziennikarzom z Mazowsza 2 mln euro, był po prostu internetowym oszustem. Próbował on podstępem zachęcić do odpisania na maila, który skierował na adres przasnyskiej redakcji. Domena jego adresu należała zresztą do Szpitala Bielańskiego im. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, dlatego dziennikarze zgłosili wszystko stołecznej placówce, bo mogło dojść do włamania się na jej konto pocztowe.

Co ciekawe, Azim Hashim Premji, który rzekomo oferował dziennikarzom portalu InfoPrasnysz z Mazowsza 2 mln euro, to prawdziwy biznesmen, który ma nawet swoją notką w serwisie Wikipedia. Należąca do niego organizacja, o której była mowa w podejrzanym mailu, to w rzeczywistości Azim Premji Foundation, której celem jest poprawa poziomu edukacji w Indiach.

Mazowsze. W realu była jego koleżanką, wirtualnie go oszukała!

Prezenterki TVN kontra prezenterki TVP

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.