Ambulans

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Dramat na wycieczce szkolnej

12-latka spadła ze ścianki wspinaczkowej w Poznaniu! Teraz walczy o życie

2022-11-19 14:19

Do dramatu doszło w Poznaniu, gdzie udała się wycieczka szkolna ze szkoły w Damasławku. 12-letnia dziewczynka spadła ze ścianki wspinaczkowej. Niestety, stan dziewczynki jest określany jako ciężki. Jest w śpiączce i walczy o życie.

Do wypadku doszło w jednym z poznańskich centrów rekreacji, kilka dni temu. O dramacie poinformowała TVP Poznań. Jak podano, 12-letnia dziewczynka, która uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Poznania zorganizowanej przez Zespół Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku, doznała nieszczęśliwego wypadku w trakcie zabawy w jednym z poznańskich centrów rekreacji; dziewczynka spadła ze ścianki wspinaczkowej.

Ojciec dziewczynki w rozmowie z dziennikarzami TVP Poznań powiedział, że „córka wspięła się na wysokość 5-6 metrów, po czym lina asekuracyjna się wypięła”.

- To nie był jej pierwszy raz na ściance, miała już w tym doświadczenie. Nie było tam żadnego opiekuna. Z tego co się dowiedziałem, to nie był to pierwszy tego typu przypadek. Teraz córka leży w śpiączce podłączona do respiratora i walczy o życie – dodał.

Dyrekcja centrum rekreacji, w którym doszło do wypadku podkreśla, że zachowane zostały wszystkie procedury.Sierż. sztab. Łukasz Kędziora z biura prasowego wielkopolskiej policji powiedział Polskiej Agencji Prasowej w sobotę (19.11.2022), że policja otrzymała zgłoszenie o tym zdarzeniu. Wskazał, że okoliczności wypadku są wyjaśniane, a ewentualne dalsze decyzje w sprawie będą podejmowane po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności.

Bartek z Poznania i jego rzeźby
Sonda
Czy byłeś świadkiem groźnego wypadku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają