Adolf Hitler miał mieszkać w Poznaniu?! Z tego miejsca miał rządzić III Rzeszą [ZDJĘCIA]

2020-01-13 11:26 EIPOZ

Co łączy Adolfa Hitlera z Poznaniem? Zamek Cesarski miał być jedną z jego rezydencji. W podziemiach znajdują się wyjątkowe schrony, które miały służyć niemieckiemu wodzowi. Zdjęcia robią ogromne wrażenie.

Historia Poznania jest bardzo ciekawa. Zamek cesarski w Poznaniu został wybudowany z myślą o cesarzu niemieckim Wilhelmie II, lecz w czasach II Wojny Światowej zapadła decyzja o aranżacji budowli na rezydencję samego Adolfa Hitlera.

Tak więc niemiecki wódz postanowił przygotować zamek pod swoje wysokie wymagania. Zamek Cesarski miał być najdalej wysuniętą na wschód rezydencją Hitlera. W podziemiach znajdują się dwa schrony. Jeden z nich miał służyć tylko kanclerzowi III Rzeszy, a on sam miał do niego dostać bezpośrednio ze swojego gabinetu. Do dzisiaj w zamku istnieje specjalnie stworzona ku temu winda.

Schron nie został jednak ukończony. Plany Hitlera pokrzyżowała Armia Czerwona, która nie przechodziła przez Poznań. Mimo to w podziemiach znajdują się ślady II wojny światowej, które uchwycił fotograf prowadzący fanpage "Ciemna Strona Poznania". Musicie zobaczyć te zdjęcia!