ALERT RCB. Ostrzeżenie przed ZAGROŻENIEM! O co w nim chodzi?

2020-06-22 22:20 BM
ALERT RCB. Ostrzeżenie przed ZAGROŻENIEM! O co w nim chodzi?
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe ALERT RCB. Ostrzeżenie przed ZAGROŻENIEM! O co w nim chodzi?

Alert RCB. O co w nim chodzi? Jak go włączyć? Te pytania zadaje sobie wiele osób. Chcemy wam przybliżyć na czym polega alert RCB i kiedy jest on stosowany. Taka wiedza z pewnością może przydać się wszystkim. Dzięki alertowi RCB możemy uniknąć niebezpieczeństwa i wielu zagrożeń.

Alert RCB

Alert RCB. O co w nim chodzi? To pytanie zadaje sobie wiele osób. W skrócie alert RCB to system SMS-owego powiadamiania ludności o zagrożeniach, który generowany jest przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Alert RCB. Kiedy jest wykorzystywany?

Alert RCB pojawia się tylko w sytuacjach nadzwyczajnych, wtedy, gdy występuje naprawdę duże prawdopodobieństwo bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia na znaczącym obszarze.

Alert RCB powstaje na podstawie informacji o potencjalnych zagrożeniach otrzymywanych z ministerstw, policji, straży pożarnej, straży granicznej, urzędów i instytucji centralnych np. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz urzędów wojewódzkich.

- Rządowe Centrum Bezpieczeństwa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu monitoruje sytuację pod kątem wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń i w razie potrzeby uruchamia Alert - czytamy na rządowej stronie.

Alert RCB. Jak go włączyć?

Nikt nie musi się zapisywać na alert RCB. Osoby, które znajdą się na obszarze potencjalnego wystąpienia sytuacji kryzysowej zagrażającej życiu otrzymają na swój telefon komórkowy krótką wiadomość tekstową z informacjami dotyczącymi rodzaju zagrożenia wraz z lokalizacją, a także źródłem ostrzeżenia.

Czytaj też: Gdzie jest burza? Nawałnice, grzmoty i CZERWONE ALERTY IMGW! [RELACJA NA ŻYWO]

Ostrzeżenie RCB w poniedziałkowe popołudnie otrzymali m.in. mieszkańcy Warszawy. Tak wyglądał alert RCB:

Alert RCB. Mieszkańcy Warszawy dostali ostrzeżenie
Autor: Super Express Alert RCB
Burza w Rzeszowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.