Apel rodziny zastrzelonego w Koninie Adama. Policjant usłyszy zarzuty? [WIDEO]

2019-11-22 12:37 BM, MROK
Michał Wąż
Autor: Super Express

Jaki los czeka policjanta, który w Koninie śmiertelnie postrzelił 21-letniego Adama? Rodzina i bliscy wystosowali ważny apel do osób, które prowadzą sprawę.

Choć od tragedii minął już ponad tydzień to ciągle nie wiemy, co wydarzyło się na jednym z konińskich osiedli. Czy policjant mógł strzelać do Adama czy też nie? To pytanie zadaje sobie wiele osób.

Głos w sprawie ponownie zabrała rodzina zastrzelonego. - Zarówno ojciec jak i narzeczona liczą, że funkcjonariuszowi policji zostaną postawione zarzuty - stanowczo podkreśla mecenas Michał Wąż, pełnomocnik rodziny. Zresztą najbliżsi Adama już w rozmowie z Super Expressem wskazywali, że chłopak nie zaatakował policjanta.

Prawnik został zapytany też o to czy policjant powinien odpowiadać za zabójstwo czy też prokuratura miałaby mu postawić inny zarzut. - Nie wypowiadam się, co do kwalifikacji czynu. To jest rola prokuratury - uciął temat Wąż.

Sprawę bada Prokuratura Regionalna w Łodzi, która nabiera wody w usta i nie chce ujawnić nawet najmniejszych szczegółów dotyczących śledztwa. - Nie udzielamy informacji w tej sprawie - mówi Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi

Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego i nieumyślnego spowodowania śmierci. Policjant, który zastrzelił Adama nie został do tej pory przesłuchany, bowiem przebywa na leczeniu w jednym ze szpitali na terenie Wielkopolski.

W piątek nowe światło na sprawę rzuciła "Gazeta Wyborcza". - Zebrane dowody wskazują na bezzasadne użycie broni przez funkcjonariusza, który śmiertelnie ranił Adama Czerniejewskiego - cytowani są na łamach gazety dwaj informatorzy, którzy dobrze znają sprawę.