Michał Wąż

i

Autor: Super Express

Apel rodziny zastrzelonego w Koninie Adama. Policjant usłyszy zarzuty? [WIDEO]

2019-11-22 12:37

Jaki los czeka policjanta, który w Koninie śmiertelnie postrzelił 21-letniego Adama? Rodzina i bliscy wystosowali ważny apel do osób, które prowadzą sprawę.

Choć od tragedii minął już ponad tydzień to ciągle nie wiemy, co wydarzyło się na jednym z konińskich osiedli. Czy policjant mógł strzelać do Adama czy też nie? To pytanie zadaje sobie wiele osób.

Głos w sprawie ponownie zabrała rodzina zastrzelonego. - Zarówno ojciec jak i narzeczona liczą, że funkcjonariuszowi policji zostaną postawione zarzuty - stanowczo podkreśla mecenas Michał Wąż, pełnomocnik rodziny. Zresztą najbliżsi Adama już w rozmowie z Super Expressem wskazywali, że chłopak nie zaatakował policjanta.

Prawnik został zapytany też o to czy policjant powinien odpowiadać za zabójstwo czy też prokuratura miałaby mu postawić inny zarzut. - Nie wypowiadam się, co do kwalifikacji czynu. To jest rola prokuratury - uciął temat Wąż.

Sprawę bada Prokuratura Regionalna w Łodzi, która nabiera wody w usta i nie chce ujawnić nawet najmniejszych szczegółów dotyczących śledztwa. - Nie udzielamy informacji w tej sprawie - mówi Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi

Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego i nieumyślnego spowodowania śmierci. Policjant, który zastrzelił Adama nie został do tej pory przesłuchany, bowiem przebywa na leczeniu w jednym ze szpitali na terenie Wielkopolski.

W piątek nowe światło na sprawę rzuciła "Gazeta Wyborcza". - Zebrane dowody wskazują na bezzasadne użycie broni przez funkcjonariusza, który śmiertelnie ranił Adama Czerniejewskiego - cytowani są na łamach gazety dwaj informatorzy, którzy dobrze znają sprawę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE