Policja dotarła do sprawców pobicia 9-letniego Ukraińca

i

Autor: Pixabay

Bili i dusili 9-latka

Atak na 9-letniego Ukraińca w Poznaniu. Policja ustaliła sprawców. Są tylko kilka lat starsi od ofiary

2022-09-22 12:31

Poznańska policja dotarła do sprawców pobicia 9-letniego chłopca z Ukrainy. Zachar został zaatakowany bez żadnego powodu. Napastnicy zrzucili go z roweru. Był bity, kopany i podduszany. Trafił do szpitala.

Zachar, 9-letni obywatel Ukrainy, został zaatakowany przez grupkę nastolatków na Rynku Łazarskim, w pobliżu miejsca, gdzie mieszka z mamą i rodzeństwem. Jeździł sobie spokojnie na rowerze niedaleko fontanny, gdy nagle podeszła grupka nastolatków. Jeden z napastników kopnął rower Zachara, a gdy ten spadł, jeden z chłopców zaczął go atakować.

9-latek był oszołomiony i chciał uciekać, ale napastnik zaczął go dusić i szarpać, kopać w brzuch. W końcu dziecku udało się uciec i razem z mamą poszedł na komisariat policji. Stamtąd został zabrany do szpitala. Policja z Poznania dotarła już do napastników, między innymi dzięki miejskiemu monitoringowi.

- Wiadomo już, że to 14-latek i 16-latek - mówi Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji. Jeden z napastników został już przesłuchany na komisariacie. Drugi otrzymał wezwanie do stawienia się na policji. Teraz ich sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

Chwile grozy na pasach, pieszy uciekł przed ciężarówką
Nasi Partnerzy polecają