Będzie cieplej niż przewidywano! IMGW ogłosił czerwony alert dla części Wielkopolski

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Będzie cieplej niż przewidywano! IMGW ogłosił czerwony alert dla części Wielkopolski

Upały w Polsce

Będzie cieplej niż przewidywano! IMGW ogłosił czerwony alert dla części Wielkopolski

2022-08-05 9:25

Tropikalne upały ponownie są w Polsce. Od kilku dni termometry przekraczają 30 stopni Celsjusza. To jednak nie koniec. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zmienił ostrzeżenie dla części woj. wielkopolskiego, bowiem będzie jeszcze cieplej niż pierwotnie przewidywano!

Pogoda w Wielkopolsce

Od kilku dni zmagamy się z tropikalnymi upałami. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego woj. wielkopolskiego. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C, w czwartek lokalnie do 35°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C - czytaliśmy w środowym komunikacie.

ZOBACZ: Poznań. Zakaz kąpieli w popularnym jeziorze! Sinice znowu zaatakowały

Czerwony alert dla Wielkopolski

Pierwotnie ostrzeżenie dla całego regionu miało drugi stopień. Okazuje się, że w niektórych powiatach Wielkopolski będzie jeszcze cieplej niż prognozowano. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 33°C do 36°C. Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 21°C.Uwagi: Podniesienie stopnia ostrzeżenia ze względu na wyższe wartości prognozowanej - poinformował IMGW w nocy z czwartku na piątek.

Ostrzeżenie trzeciego stopnia dotyczy teraz pow. czarnkowsko-trzcianeckiego, pilskiego, szamotulskiego i międzychodzkiego. Komunikat  obowiązuje w piątek (5 sierpnia) do godz. 18:00.

Ja Wam pokażę! Garść porad jak radzić sobie z upałami od Marysi Pawłowskiej z VOX FM