Koniec najstarszego multikina w Polsce. Po 25 latach idzie do rozbiórki

i

Autor: Łukasz Gdak/East News

Smutne informacje

Było symbolem luksusu i powiewem Zachodu. Po 25 latach znika najstarsze Multikino w Polsce

2023-08-01 14:30

Ta informacja z pewnością zasmuciła wielu poznaniaków, którzy z sentymentem wspominają wielkie otwarcie kultowego kina. Aż trudno uwierzyć, że od tamtego dnia minęło już 25 lat. W między czasie Multikino miało swoje wzloty i upadki, jednak nikt się nie spodziewał takiej decyzji. Jak się bowiem okazało, najstarsze Multikino będzie już tylko wspomnieniem.

Jak podaje poznańska "Gazeta Wyborcza", najstarsze Multikino w Polsce zostanie rozebrane. - Multikino jeszcze nie ogłosiło zamknięcia najstarszego multipleksu w Polsce, ale informacja o zamiarze rozbiórki wpłynęła już do Urzędu Miasta w Poznaniu. Stało się to w czwartek, 27 lipca — dokładnie 25 lat i trzy dni po otwarciu multipleksu — pisze poznan.wyborcza.pl.

Zobacz także: Galeria Malta w Poznaniu zostanie rozebrana! Kiedyś była ulubionym miejscem mieszkańców [ZDJĘCIA]

Ćwierć wieku temu nowoczesne, klimatyzowane przestrzenie z wielkimi ekranami i wysokiej jakości nagłośnieniem przyciągały tłumy. Dziś niestety obiekty nie są już na tyle rentowne. W Poznaniu wniosek o rozbiórkę wniósł deweloper, więc przyszłość tego miejsca wydaje się przesądzona.

- Taka jest kolej rzeczy: coś się kończy, coś się zaczyna. Płakał nie będę, bo nie jest to budynek zasługujący na ochronę. Powstanie coś nowego, o lepszej architekturze - komentuje "Wyborczej" Łukasz Mikuła, który w radzie miasta przewodniczy komisji polityki przestrzennej i rewitalizacji.

Sonda
Lubisz chodzić do kina?
Kino ze Smakiem na Placu Powstańców w Lesznie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany