Chwyciła za nóż i wybiegła z domu! Dramat młodej kobiety z Wągrowca!

2022-01-21 9:26
Chwyciła za nóż i wybiegła z domu! Dramat młodej kobiety z Wągrowca!
Autor: KPP Wągrowiec Chwyciła za nóż i wybiegła z domu! Dramat młodej kobiety z Wągrowca!

Szokujące wydarzenia w Wągrowcu (woj. wielkopolskie). W głowie młodej kobiety rozgrywał się prawdziwy dramat. Najpierw się okaleczyła w domu, a następnie wzięła nóż i wybiegła ze swojego domu. Policjanci rozpoczęli jej poszukiwania, bowiem w takiej sytuacji liczyła się każda minuta.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Wągrowcu. Młoda kobieta przeżywała dramat. Jak relacjonuje policja "prowadziła ona nierówną walkę z samą sobą, po nieodżałowanej stracie bliskiej osoby". Walkę przegrywała i postanowiła targnąć się na swoje życie. We własnym domu okaleczyła sobie przedramię. Domownicy w tym czasie poprosili o pomoc i opatrzyli rany. Wydawało się, że sytuacja została opanowana, ale stało się zupełnie inaczej. - Kobieta jednak wróciła myślami do wcześniejszego zamiaru, chwyciła nóż kuchenny z kilkunastocentymetrowym ostrzem i uciekła z domu - tłumaczy mł. asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu.

Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania kobiety, bowiem w takich sytuacjach liczy się każda minuta. W rejonie osiedla przy skrzyżowaniu rzek spacerował policjant będący w czasie wolnym od dłużby i to on dostrzegł poszukiwaną.

- Choć był mrok, to wydawało się, że rysopis się zgadzał. Kobieta zmierzała w stronę zarośli. Policjant aby się upewnić, zawołał po imieniu. Zareagowała. Funkcjonariusz z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym starał się przewidywać co za chwilę może się wydarzyć. Dostrzegł dzierżony w ręce nóż. Kobieta widząc podchodząca postać, wykonała kolejne cięcia ręki - opowiada mł. asp. Zieliński.

Mundurowy nie miał przy sobie środków przymusu bezpośredniego więc nie mógł użyć służącej w takim przypadku do wytrącenia z ręki niebezpiecznego narzędzia pałki służbowej. - Nie zawahał się jednak. Ostrożnie i zdecydowanie zarazem obezwładnił kobietę. Rozpoczęła się kolejna walka o uratowanie jej zdrowia i życia. Reka mocno krwawiła policjant uciskał cięte rany, jednocześnie skontaktował się z dyżurnym i naprowadził policjantów w miejsce w którym się znajdowali - opowiada mł. asp. Zieliński.

Młoda kobieta chwilowo straciła przytomność. Policjanci opatrzyli rany, założyli bandaż i zatamowali krwawienie. - Po chwili kobieta zaczęła odzyskiwać przytomność. Funkcjonariusze przetransportowali ją na pobliski parking i przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego - kończy rzecznik wągrowieckiej policji.

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl
Sonda
Czy znałeś osoby, które popełniły samobójstwo?
12–letnia Kinga K. ze Smęgorzewa popełniła samobójstwo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE