Świętno. Jechał do lasu popełnić samobójstwo. "Dlaczego mi nie pozwalacie?!"

2021-12-17 12:57
Świętno. Jechał do lasu popełnić samobójstwo. Dlaczego mi nie pozwalacie?!
Autor: policja.gov.pl Świętno. Jechał do lasu popełnić samobójstwo. "Dlaczego mi nie pozwalacie?!"

Jechał po ciemku autem bez włączonych świateł, bo chciał się zabić! Na drodze 18-latka stanęli policjanci. Do nietypowej interwencji doszło w Świętnie pod Wolsztynem (woj. wielkopolskie). Nastolatek trafił do szpitala. Szczegóły tego zdarzenia są naprawdę smutne.

Takiego zachowania policjanci nie mogli zlekceważyć. Było popołudnie, zapadał zmrok, a mundurowi zwrócili uwagę na jadące w ich kierunku auto z wyłączonymi światłami. Funkcjonariusze musieli ruszyć za samochodem. - Po chwili kierujący zjechał na pobocze i zatrzymał się - opisuje Wojciech Adamczyk, rzecznik KPP w Wolsztynie. Za kierownicą samochodu siedział młody mężczyzna. - Jego zachowanie wyraźnie wskazywało na to, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Potwierdziło to późniejsze badanie alkotestem, które wykazało 0,97 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (2,03 promila) - mówi Adamczyk.

To jednak nie wszystko. Nastolatek był wyraźnie przygnębiony i apatyczny. - Zapytał policjantów, „dlaczego nie pozwalacie mi się zabić?” - opisuje Adamczyk. Nastolatek wyjaśnił, że jechał w kierunku lasu pomiędzy Świętnem i Obrą, gdzie zamierzał popełnić samobójstwo. Powodem desperackiego zamiaru miała być jego sytuacja życiowa i problemy, z którymi nie potrafił sobie poradzić. Jak zdecydował wezwany na miejsce lekarz, młody mężczyzna trafił do szpitala. - Młody mężczyzna musi liczyć się z odpowiedzialnością za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz – co również ustalili policjanci – bez wymaganych uprawnień. Ocenie sądu poddana zostanie też jazda bez użycia świateł - wyjaśnia Adamczyk. Nie ma jednak wątpliwości, że mundurowi uratowali mu życie.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.
Sonda
Czy znałeś osoby, które popełniły samobójstwo?
18latek chciał popełnić samobójstwo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE