Szpital tymczasowy na MTP

i

Autor: UMP

Coraz więcej łóżek covidowych w Wielkopolsce! Kolejny moduł na MTP

2021-12-07 13:29

Koronawirus ciągle daje się we znaki. Do szpitali trafia coraz więcej chorych. W związku z tym w całej Wielkopolsce powiększana jest baza łóżkowa. Uruchomiono już kolejny moduł w Szpitalu Tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Sytuacja związana z czwartą falą koronawirusa jest niepokojąca. Codziennie do szpitali w całej Polsce trafiają zakażone osoby. W związku z tym we wtorek (7 grudnia) uruchomiono kolejny moduł w Szpitalu Tymczasowym w Poznaniu. Dzięki temu dysponuje on obecnie 262 łóżkami, w tym 10 respiratorowymi. - Sytuacja epidemiczna w Wielkopolsce jest na bieżąco monitorowana. Jednym z priorytetów jest utrzymanie buforu wolnych łóżek na tzw. II poziomie zabezpieczenia covidowego. Wszystkie działania, podejmowane w konsultacji z wielkopolskim oddziałem NFZ, mają na celu zadbanie o zdrowie i bezpieczeństwo Wielkopolan - mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Koronawirus w Wielkopolsce. 7 grudnia 2021 [RAPORT]

Jak wygląda sytuacja w województwie wielkopolskim? Niestety, każdego dnia przybywa wielu chorych. W ostatnim raporcie czytamy, że w Wielkopolsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 1917 osób. Niestety, odnotowano także kolejne zgony w regionie. Zmarły 32 osoby.

Sonda
Czy obawiasz się wariantu koronawirusa: omikron?
Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE