Czarnków. Gang nastolatków kradł skutery. Jeździli po lesie dla zabawy

i

Autor: KPP Czarnków Czarnków. Gang nastolatków kradł skutery. "Jeździli po lesie dla zabawy"

Nastolatkowie staną przed sądem

Czarnków. Gang nastolatków kradł skutery. "Jeździli po lesie dla zabawy"

2022-09-14 9:50

Trzech nastolatków z Czarnkowa (woj. wielkopolskie) wkroczyło na przestępczą ścieżkę. Nieletni kradli skutery, tylko po to, aby pojeździć nimi po lesie. Teraz odpowiedzą przed sądem za swoje zachowanie.

Pod koniec sierpnia policjanci z Czarnkowa otrzymali informacje o kradzieży dwóch skuterów sprzed bloków na terenie miasta. Pokrzywdzeni wartość skradzionych jednośladów oszacowali na kwotę 2500 złotych. - Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że za kradzieżami stoją ci sami sprawcy, którzy w lipcu działając w podobny sposób również ukradli motorower za ponad 1000 złotych - tłumaczy Karolina Górzna-Kustra, oficer prasowa KPP Czarnków.

Złodzieje katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku

Okazało się, że za kradzieżami stoi trzech mieszkańców Czarnkowa w wieku 14-15 lat! - Nieletni skradzionymi skuterami jeździli po lesie dla zabawy. Kiedy jednoślady w wyniku niewłaściwego użytkowania uległy zniszczeniu postanowili dwa z nich porzucić w lesie na obrzeżach Czarnkowa. Jeden z motorowerów został rozmontowany na części - mówi Górzna-Kustra.

Nastolatkowie za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Niewykluczone również, że ich opiekunowie prawni, będą zobowiązani do pokrycia strat finansowych spowodowanych ich występkiem.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany