Dramat i cud w czasie mszy świętej pod Gostyniem! Konieczna była ponadgodzinna reanimacja

i

Autor: marcino/cc0/Pixabay.com Mężczyzna zasłabł w czasie mszy świętej w kościele w Piaskach pod Gostyniem, po czym rozpoczęła się reanimacja

Świadkowie i służby stanęli na wysokości zadania

Dramat i cud w czasie mszy świętej pod Gostyniem! Konieczna była ponadgodzinna reanimacja

2022-12-11 19:37

Mężczyzna zasłabł w czasie mszy świętej w kościele w Piaskach pod Gostyniem. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 11 grudnia, po godz. 11, gdy poszkodowany doznał nagłego zatrzymania. Na pomoc ruszyli najpierw świadkowie zdarzenia, a po chwili na miejsce dotarli funkcjonariusze straży pożarnej, którzy przejęli prowadzenie reanimacji, czekając na karetkę pogotowia.

Reanimacja w czasie mszy świętej pod Gostyniem. Mężczyzna uratowany

Msza św. w kościele w Piaskach pod Gostyniem musiała zostać przerwa, bo konieczne było rozpoczęcie reanimacji starszego mężczyzny. Do dramatycznych zdarzeń doszło w niedzielę, 11 grudnia, po godz. 11. U poszkodowanego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, a do resuscytacji krążeniowo-oddechowej przystąpili najpierw świadkowie zdarzenia. Po chwili zastąpili ich przybyli na miejsce strażacy, a po kolejnych 10 minutach do świątyni dotarła załoga karetki pogotowia. - Od momentu przejęcia przez nas reanimacji trwała ona jeszcze przez ponad godzinę, ale co najważniejsze zakończyła się szczęśliwie, bo udało się przywrócić mężczyźnie funkcje życiowe - mówi st. kpt. Marcin Nyczka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Uratowany mężczyzna został zabrany karetką pogotowia do szpitala.

Sonda
Czy wiesz, jak udzielać pierwszej pomocy?
Zaginięcie Iwony Wieczorek. Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Nasi Partnerzy polecają