Autobus MPK Poznań / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: MPK Poznań Autobus MPK Poznań / zdjęcie ilustracyjne

Pasażerowie są wściekli

Dramatyczna sytuacja w porannych autobusach w Poznaniu. "Przepraszam"

2022-09-05 9:51

Od początku września osoby, które korzystają z komunikacji miejskiej w Poznaniu, skarżyły się na duże problemy na trasie z Piątkowa do centrum miasta. Szczególnie źle jest w godzinach porannych, gdy ludzie jadą do pracy lub szkoły. Odniósł się do tego prezydent Jacek Jaśkowiak, który zapowiedział zmiany.

1 września dzieci i młodzież wróciły do szkół. W związku z tym należało się spodziewać problemów w komunikacji miejskiej. Szczególnie trudna sytuacja jest na północy Poznania, gdzie od ponad miesiąca nie kursują tramwaje na PST. W ich miejsce wprowadzony jest autobus za tramwaj T12, ale to nie rozwiązuje problemu. - Ludzie są upchani w autobusie. Jest potężny ścisk i tak codziennie w godzinach szczytu - napisała jedna z czytelniczek.

ZOBACZ: Komunikacyjny armagedon w Poznaniu. Zmiany na liniach tramwajowych

Jelenia Góra: Furiat skatował kierowcę autobusu

ZTM Poznań zna problem i czynione są starania, aby na trasie kursowały autobusy przegubowe. Do wszystkich problemów odniósł się prezydent Poznania. - W związku z problemami z komunikacją zastępczą zorganizowaną na czas remontu PST, które wystąpiły w pierwszych dniach września i za które bardzo przepraszam, już w piątek zobowiązałem osoby za to odpowiedzialne do jak najszybszej poprawy tej sytuacji - napisał Jacek Jaśkowiak, który zdradził, że planowane jest wzmocnienie komunikacji. - Liczę, że w przyszłym tygodniu będzie to funkcjonowało już znacznie lepiej. Największym problemem jest tutaj brak kierowców. Podejmujemy szereg działań, by mu zaradzić i do końca roku sytuacja powinna ulec znacznej poprawie - zapewnia prezydent Poznania.

Jaśkowiak podkreślił, że rozumie irytację mieszkańców Poznania i przyznał, że remonty są konieczne. - Bez nich Poznański Szybki Tramwaj przestałby być szybki, a jednocześnie bezpieczny - dodał.

Sonda
Czy denerwuje Cię komunikacja miejska w Poznaniu?
Nasi Partnerzy polecają