Duża pomoc dla wielkopolskich szpitali. Dostaną sprzęt potrzebny do walki z koronawirusem

2020-05-21 19:44 AC
dezynfekcja, koronawirus, epidemia
Autor: Domena Publiczna, CC0

Do wielkopolskich szpitali trafi kolejna partia sprzętu ochronnego w ramach wsparcia placówek przez samorząd województwa wielkopolskiego. Zakup sprzętu jest finansowany z funduszy unijnych w ramach wielkopolskiego regionalnego programu operacyjnego.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu poinformował, że w czwartek do wielkopolskich placówek trafia blisko 230 tys. sztuk środków ochrony osobistej i ponad 6 tys. litrów płynu do dezynfekcji rąk.

Pomoc, realizowana w ramach wsparcia placówek przez samorząd województwa, trafia do Wojewódzkich Szpitali Zespolonych w Kaliszu, Koninie i Lesznie, Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu, Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie, do Szpitala Specjalistycznego w Pile, Wielkopolskiego Centrum Onkologii, Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii i do SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.

Tym razem środki ochrony osobistej to w szczególności: blisko 158 tys. masek FFP2, FFP3 oraz chirurgicznych, 7420 kombinezonów ochronnych oraz 62 tys. rękawiczek lateksowych - podał urząd marszałkowski.

Już w połowie kwietnia w ramach marszałkowskiej dostawy 500 tys. maseczek chirurgicznych i 80 tys. maseczek FFP2/N95 trafiło do szpitala zakaźnego przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, a także szpitali wojewódzkich w Poznaniu, Koninie, Kaliszu i Lesznie oraz do szpitala powiatowego w Pile. Placówki wojewódzkie otrzymały wtedy także 8 tys. przyłbic.

Zakup sprzętu ochronnego sfinansowany został z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego na lata 2014-2020.

Według ostatnich danych w woj. wielkopolskim zanotowano do tej pory 1915 przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło 141 osób, a 838 wyzdrowiało. (PAP)

Super Raport 21 V (goście: Müller, Neumann)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj