Fatalne informacje z sanepidu. Chodzi o koronawirusa w Wielkopolsce

2020-05-21 17:45 AC
Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zakażonych osób. Najwięcej na Śląsku!
Autor: DOMIN

W czwartek w godzinach popołudniowych Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o kolejnych zakażeniach i zgonach z powodu koronawirusa w Polsce. Wśród 160 nowych potwierdzonych przypadków jest 10 chorych z Wielkopolski. Poinformowano też o śmierci jednej osoby w Poznaniu oraz mieszkanki województwa wielkopolskiego we Wrocławiu.

- Mamy 160 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (62), mazowieckiego (46), dolnośląskiego (16), wielkopolskiego (10), opolskiego (8), łódzkiego (6), małopolskiego (5), kujawsko-pomorskiego (2), lubelskiego (2), pomorskiego (2) i podkarpackiego (1) - poinformowało w czwartek po południu Ministerstwo Zdrowia. 

Koronawirus w Wielkopolsce. Kolejny zgon

Wśród 160 nowych zakażeń w regionie, 10 dotyczy województwa wielkopolskiego. Resort zdrowia przekazał też fatalne informacje, które otrzymał od wielkopolskiego sanepidu - w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim zmarł 59-letni mężczyzna. 

Z kolei w lecznicy we Wrocławiu z powodu COVID-19 zmarła 51-letnia kobieta, mieszkanka województwa wielkopolskiego. Łącznie w Wielkopolsce odnotowano do tej pory 1925 przypadków zakażenia, zmarło 141 osób.

Koronawirus. Czytaj najnowsze informacje:

Super Raport 21 V (goście: Müller, Neumann)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj