Dwa kąpieliska w Poznaniu zostały zamknięte! Dlaczego?

2021-07-26 17:16
Dwa kąpieliska w Poznaniu zostały zamknięte! Dlaczego?
Autor: POSiR Dwa kąpieliska w Poznaniu zostały zamknięte! Dlaczego?

Pogoda jest idealna, aby pojechać nad jezioro. Mamy jednak bardzo złe informacje dla miłośników kąpieli w poznańskich jeziorach. W stolicy Wielkopolski zostały zamknięte dwa uwielbiane przez mieszkańców kąpieliska. Dlaczego? O tym piszemy w poniższym artykule.

Już w piątek (23 lipca) pojawiła się informacja, że kąpielisko miejskie nad Rusałką zostało zamknięte z powody zakwitu sinic w akwenie. Jak przypomniał Filip Borowiak, rzecznik prasowy POSiR, podczas obecności służb ratowniczych na kąpielisku będzie wywieszona czerwona flaga. Zakaz obowiązuje do odwołania. W poniedziałek (26 lipca) okazało się, że podobny problem pojawił się nad Jeziorem Maltańskim. Sinice pojawiły się także w tym akwenie wodnym. Nie wiadomo, jak długo będzie obowiązywał zakaz.

Na szczęście w Poznaniu i w okolicach jest jeszcze kilka kąpielisk, które są otwarte. Jakiś czas temu przygotowaliśmy listę jezior, którą znajdziecie poniżej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE