Finał WOŚP w Poznaniu. Koncerty, licytacje i inne atrakcje

2022-01-28 11:40
Finał WOŚP w Poznaniu. Koncerty, licytacje i inne atrakcje
Autor: poznan.pl Finał WOŚP w Poznaniu. Koncerty, licytacje i inne atrakcje

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poznaniu. Jakie atrakcje przygotowano dla mieszkańców Poznania? Jest tego naprawdę dużo. Jak będzie wyglądał finał WOŚP w Poznaniu? Szczegóły w artykule.

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę (30 stycznia). Jego hasło przewodnie to "Przejrzyj na oczy". W wielu polskich miastach odbywają się tego dnia różne koncerty, warsztaty czy aukcje. Nie inaczej będzie w Poznaniu. Główne wydarzenia odbywać się będą w tym roku na terenie Stadionu Miejskiego przy ul. Bułgarskiej. Na uczestników czekać będzie gorące, smaczne i aromatyczne jedzenie z foodtrucków. Strefa medyczna zaoferuje różnorodne badania i porady. Będzie tam również można oddać krew. Ratownicy z Uniwersytetu Medycznego i Ochotnicza Straż Pożarna zaprezentują, jak wygląda akcja ratunkowa ofiar wypadku samochodowego. W związku z tematem tegorocznego finału Sztab Ławica zaprosił ludzi odpowiedzialnych za projekt "Niewidzialnej ulicy" - specjalnej przestrzeni, w której można doświadczyć spaceru w ciemności - by interaktywnie pokazali, jak funkcjonuje w rzeczywistości osoba niewidząca.

Dla najmłodszych przygotowano szereg warsztatów i niespodzianek, w tym spotkania z bajkowymi postaciami, bohaterami "Gwiezdnych Wojen" czy poznańskimi koziołkami. Z kolei dla tych, którzy lubią gromadzić finałowe pamiątki, organizatorzy proponują własnoręczne wykonanie oryginalnej koszulki w technice sitodruku.

WOŚP kojarzy się także z aukcjami. Te odbywać się będą między godziną 12, a 19 w klubie B17, który znajduje się na Stadionie Miejskim. Ważnym punktem jest także Światełko do Nieba. Uczestnicy otrzymają papierowe torebki z sercem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które podświetlą punktualnie o godz. 20:00.

Sztab Ławica przygotował także wiele innych atrakcji. Na ulice Poznanai wyjedzie sztabowóz, czyli multimedialny samochód ciężarowy, który zaopatrzony w olbrzymie ekrany i profesjonalne nagłośnienie będzie zapraszać wszystkich do głośnego i skutecznego finałowego świętowania.

WOŚP 2022 w Poznaniu. Wydarzenia na MTP

Wiele wydarzeń odbędzie się także na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W Iglicy drużyna kolarska Rybczyński-Team będzie kręciła kilometry w ramach "Rowerowego zawrotu głowy". Wszystko po to, by promować zdrowie i powszechne zaangażowanie w pomaganie. Amatorzy aktywnego wypoczynku będą mogli także wziąć udział w biegu "Policz się z cukrzycą". Zawodnicy wystartują z terenu MTP o godz. 9:00, skąd sztabowóz poprowadzi ich do mety przy Stadionie Miejskim. W ten sposób wsparta zostanie akcja WOŚP poświęcona zakupowi pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

WOŚP 2022 w Poznaniu. Wycieczki w ZOO

Atrakcji nie zabraknie także w Starym ZOO przy ul. Zwierzynieckiej. Tego dnia co godzinę (od 9:00 do 15:00) będą się odbywać wycieczki z przewodnikiem po Muzeum Historii ZOO i Lwa. W tych samych godzinach przed budynkiem muzeum harcerze będą uczyć, jak nie zgubić się w lesie i jak posługiwać się mapami w terenie. Z kolei o godz. 11.00 edukator oprowadzi zwiedzających po Pawilonie Zwierząt Zmiennocieplnych, a o godz. 13.00 zaplanowano pokazowe karmienie kajmanów.

WOŚP 2022 w Poznaniu. Wydarzenia przy Politechnice Poznańskiej

Jak co roku z Orkiestrą gra także Sztab WOŚP przy Politechnice Poznańskiej. Dużo będzie działo się przy ul. Piotrowo. O godz. 9:30 spod Centrum Sportu ruszy kolejny w stolicy Wielkopolski bieg "Policz się z cukrzycą". Z kolei przed Centrum Wykładowym od godz. 13:00 będzie można zobaczyć m.in. pokaz gry w Juggera. To sport drużynowy, który łączy w sobie rugby, szermierkę i sztuki walki. Odbędą się pokazy Kół Naukowych Politechniki Poznańskiej, wozu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej Poznań-Głuszyna oraz OSP Grupy Ratownictwa Specjalistycznego Poznań. Dodatkowo przedstawiciele OSP przeprowadzą kurs pierwszej pomocy oraz pojawią się psy ratownicze. WOPR pokaże swój samochód ratowniczy oraz motorówkę. W okolicach Centrum Wykładowego nie zabraknie też foodtrucków i imprezy Silent Disco.

WOŚP 2022 w Poznaniu

Wiele atrakcji przygotowano także w innych miejscach Poznania. W Domu Tramwajarza zagra orkiestra. ZObaczyć tam będzie można m.in. pokaz śpiewu japońskiego oraz tanga, występ teatru improwizowanego grupy Tumult oraz zespołu AMC Clique. Nie zabraknie aukcji, na których do wylicytowania będą np. płyty, lekcja gry na instrumencie, obiad w restauracji Pan Gar, obrazy, plakaty oraz torby.

Z kolei przy ul. Małe Garbary 6 przygotowano Tęczowe Świąteczne Miasteczko. Od godz. 14:00 na scenie wystąpią liczni artyści. W niedzielę ulicami miasta przejadą członkowie Wataha Racing Team. Kolumna quadów ATV oraz pojazdów UTV wyruszy z parkingu przy Starej Rzeźni o godz. 11:00 i pół godziny później pojawi się na pl. Wolności. Tutaj wszyscy sympatycy szybkiej jazdy po bezdrożach będą mieli możliwość wrzucenia datku do orkiestrowej puszki oraz bliskiego spotkania z kierowcami Watahy. O 13:00 kolumna pojawi się przy Zamku. Tutaj także będzie okazja, aby w zamian za datek do puszki zrobić sobie zdjęcie na quadzie lub w pojazdach UTV.

Licytacje na WOŚP 2022 w Poznaniu

W Poznaniu będzie można wylicytować wiele interesujących rzeczy. Już jakiś czas temu informowaliśmy o tym, co na aukcje wystawił Jacek Jaśkowiak. Na licytacjach znajdują się m.in. bluzy z koziołkami, lokalne edycje gry Monopoly z podpisem prezydenta czy komiksy Kajko i Kokosz przełożone na gwarę poznańską z autografem tłumacza Juliusza Kubla. Sporym zainteresowaniem się cieszy także wspólny trening na siłowni z prezydentem miasta.

Dodatkowe informacje o 30. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poznaniu można śledzić na Facebooku Sztabu Ławica i Sztabu WOŚP przy Politechnice Poznańskiej.

Sonda
Czy wesprzesz WOŚP w 2022 roku?
Odcinek specjalny dla WOŚP. Groby tragicznie zmarłych strażaków. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE